Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

3 sylwestrowe alkohole

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Sylwester to doskonała okazja do tego, by spędzić czas w miłym towarzystwie. Nieodłącznym elementem zabawy sylwestrowej jest alkohol. Najlepiej, jeśli będzie to czysta wódka w postaci drinków, shoty z wódki smakowej bądź szampan.

Podczas planowania zabawy sylwestrowej należy zastanowić się, w jakiej kolejności i kiedy serwować zgromadzonym gościom alkohol. Szampana, czyli klasyczne, musujące wino spożywa się zgodnie z tradycją, gdy wybije północ. W trakcie nocy sylwestrowej, zarówno tuż przed nastaniem kolejnego roku, jak i już po północy, warto natomiast zdecydować się na drinki z wykorzystaniem czystej wódki lub wódki smakowej.

Dlaczego warto wybrać wódkę na imprezę sylwestrową?

Szczególnie czysta wódka (dzięki powstawaniu ze spirytusu ziemniaczanego lub zbożowego) ma w porównaniu z innymi alkoholami dość delikatny smak i aromat, które nie przebijają się na tle pozostałych składników drinka. Ta właściwość daje nam bardzo szerokie spektrum możliwości w kwestii dostępnych kombinacji i stosowanych proporcji poszczególnych dodatków. Z kolei wódka smakowa stanowi doskonałe rozwiązane dla osób, które nie lubią dużej ilości składników w drinku. Cytrynówka czy pomarańczówka zapewnią nam intensywny smak owoców, którego nie będziemy chcieli zakłócać dodatkami.
Jak robić drinki sylwestrowe z wódką?
Tworząc drinka sylwestrowego, zadbaj o to, by był on unikalny nie tylko pod względem smakowym, ale także atrakcyjny pod względem kolorystycznym. Dzięki temu będzie można wczuć się w klimat szampańskiej zabawy, co pomoże w przygotowaniu się do nadejścia Nowego Roku. Takie kryteria spełniają drink Wa-Hoo-wa oraz Vodka Sunrise.

Drink Wa-Hoo-Wa

Jak sama nazwa wskazuje, drink Wa-Hoo-Wa symbolizuje jednocześnie okrzyk radości i orzeźwienie. Ponadto ze względu na intensywnie zielony kolor drink ten doskonale sprawdzi się na imprezie sylwestrowej, wzbudzając zachwyt gości. Do przygotowania drinka potrzebne jest około 40 ml czystej wódki, 20 ml likieru blue curacao, około 100 ml soku pomarańczowego oraz 5-6 kostek lodu.

Pierwszy etap przygotowania drinka Wa-Hoo-Wa obejmuje zalanie czystą wódką wrzuconych do szklanki do drinka kostek lodu. Po chwili można dolać blue curacao oraz sok pomarańczowy i całość zamieszać. Drinka najlepiej jest podawać z rurką i przyozdobionego cząstką pomarańczy.

Vodka Sunrise

Drink Vodka Sunrise to drink bardzo podobny do Tequila Sunrise, w którym zamiast tequili jako główny składnik stosuje się czystą wódkę. Swoją kolorystyką drink ten przynosi na myśl letnie klimaty, dzięki czemu wniesie na każdą imprezę dużą dawkę optymizmu i przywiedzie na myśl ciepłe klimaty. Do przygotowania drinka Vodka Sunrise potrzebne będzie około 50 ml wódki, 30 ml soku malinowego, 150 ml soku pomarańczowego oraz 5-6 kostek lodu.

Sok pomarańczowy oraz wódkę należy umieścić w shakerze wypełnionym kostkami lodu i dokładnie ze sobą zmieszać. Po wymieszaniu należy wlać te składniki do dużej szklanki do drinków i powoli dopełnić sokiem malinowym tak, by osiadł on na dnie szklanki. Drinka Vodka Sunrise dla odpowiedniego efektu, oprócz rurki, warto jest przyozdobić plasterkiem cytryny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *