Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

4 sposoby na szybki zakup ubezpieczenia mieszkania

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Protect house - insurance conceptBezpieczny dom to azyl, o jakim marzy każdy człowiek. W dzisiejszych, mało stabilnych czasach, poczucie bezpieczeństwa bywa na wagę złota. Co prawda nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości i sprawić, że nie wydarzy się żadne nieszczęście, ale istnieje sposób na to, aby uchronić się przynajmniej przed finansowymi konsekwencjami losowych wypadków, takich jak kradzież, pożar czy zalanie przez sąsiada. Ubezpieczenie domu oraz mieszkania daje gwarancję, że w momencie wystąpienia szkody to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, a właściciel nie będzie musiał się martwić o koszty związane z koniecznością remontu i naprawianiem szkód (w mieszkaniu swoim, a także – jeśli to on był sprawca szkody, na przykład na skutek niespodziewanej awarii instalacji wodociągowej – w mieszkaniu sąsiada z dołu).

 

Wbrew stereotypowym wyobrażeniom wykupienie polisy mieszkaniowej wcale nie musi być ogromnym wydatkiem. Wśród licznych ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych można znaleźć ubezpieczenie domu, które z jednej strony nie obciąży zbytnio portfela, a z drugiej – zapewni poczucie bezpieczeństwa. Przed decyzją o zakupie konkretnej polisy warto zrobić porównanie ofert na ubezpieczenie domu, aby wybrać opcję najkorzystniejszą dla siebie i swojej nieruchomości, a także poszukać sposobów na tanie ubezpieczenie mieszkania. Przedstawiamy 4 pomysły na obniżenie kosztów związanych z ubezpieczeniem.

Sposób pierwszy – jednorazowa opłata składki

Opłaca się opłacić składkę jednorazowo. Opłaty ratalne zawsze wiążą się z wyższymi kosztami. Większość firm ubezpieczeniowych pozwala na takie rozwiązanie, ale osoby, którym zależy na oszczędnościach powinny wybrać wariant opłaty jednorazowej, co pozwala zmniejszyć cenę nawet do 10 procent.

Sposób drugi – ubezpieczenie mieszkania przez internet

Warto korzystać z nowoczesnych technologii. Internet to bardzo przydatne narzędzie podczas wyboru polisy na ubezpieczenie domu. Po pierwsze pozwala na błyskawiczne porównanie ofert na ubezpieczenie domu, a po drugie kupno polisy online zawsze jest tańsze niż zakup w siedzibie towarzystwa. Przy sprzedaży internetowej ubezpieczyciel oszczędza na utrzymaniu biur oraz stacjonarnych konsultantów, a ubezpieczony na wysokości składki. Można liczyć na zniżki od kilku do 10 procent, a sprawdzając ubezpieczenie mieszkania w porównywarce rankomat.pl, można wybrać najlepszą dostępną na rynku ubezpieczeniowym ofertę.

Sposób trzeci – w pakiecie zawsze taniej

Wybierając ubezpieczenie mieszkania, koniecznie należy zapytać swojego ubezpieczyciela, czy oferuje zniżki dla osób, które wykupią u niego również inne rodzaje ubezpieczenia, na przykład ubezpieczenie komunikacyjne. Wiele firm ubezpieczeniowych proponuje takie rozwiązania. Zakupienie całego pakietu ubezpieczeń to opcja między innymi dla osób, które mają samochód, bo i tak muszą wykupić obowiązkowe OC, a przy okazji mają szansę zapłacić mniejszą składkę za polisę chroniącą ich nieruchomość.

Sposób czwarty – ubezpieczenie od kradzieży najcenniejszych rzeczy

Zwykle najdroższym elementem ubezpieczenia mieszkania lub jest ubezpieczenie na wypadek kradzieży. Warto zainwestować w domowe systemy antywłamaniowe (drzwi i szyby antywłamaniowe z certyfikatem czy system alarmowy), bo kupując ubezpieczenie domu chronionego w ten sposób, można liczyć na sporą zniżkę. Po drugie warto ubezpieczyć tylko najcenniejsze przedmioty (na przykład nowoczesny sprzęt), bo kwota składki zależy również od sumy ubezpieczenia. Takie rozwiązanie jest określane jako ubezpieczenie od kradzieży na pierwsze ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *