Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

A gdyby tak… kupić własne mieszkanie?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Wielu młodych ludzi marzy o własnych czterech ścianach. Niestety rynkowe ceny sprawiają, że dla sporego grona osób własne „M” na długo pozostaje jedynie w sferze marzeń. A przecież wcale nie musi tak być. Wystarczy tylko nieco się rozejrzeć i mądrze wybierać.

 

Mieszkanie od developera czy z rynku wtórnego?

Oczywiście, zakup nowego mieszkania lub domu to nie taka prosta sprawa. I nie chodzi tu nawet o kwestie formalne czy finansowe. Zwyczajnie, aby znaleźć wymarzone lokum, trzeba się nieco natrudzić. Nie można zdawać się na łut szczęścia. Najpierw należy znaleźć odpowiednią lokalizację. Następie wybrać się na oględziny i dokładnie wszystko obejrzeć, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Proces ten pod pewnymi względami przypomina kupno samochodu – trzeba przejrzeć kilka propozycji, aby wybrać tę najlepszą.

Inwestycja w nowe mieszkanie lub dom jednorodzinny, bezpośrednio od developera, to najlepsza opcja. Zyskujemy pewność, że miejsce w którym przyjdzie nam spędzić większość życia będzie „jak spod igły” – nowe, bez ukrytych wad powstałych podczas użytkowania i bez historii poprzednich właścicieli. Oczywiście, również w tym przypadku, należy zachować ostrożność i nie kupować niczego w ciemno. W końcu to duży wydatek i nikt nie chciałby, aby po kilku latach nagle zaczęły wychodzić na wierzch ukryte wady konstrukcyjne. Dlatego należy kierować się rozwagą, a przed wyborem developera sprawdzić opinie krążące o nim w Internecie. Można również wybrać się na wycieczkę po sąsiadach i delikatnie podpytać o to, jak im się mieszka. Opinie lokatorów zawsze będą najwartościowszym źródłem informacji.

Na szczególną uwagę zasługują domy jednorodzinne. Te zdecydowanie warto kupować bezpośrednio u developera, gdyż domy z rynku wtórnego często wymagają gruntownego remontu. Kupując nowy dom zyskujemy pewność, że nie będziemy musieli w niego inwestować przez wiele kolejnych lat. Ponadto takie domy buduje się według nowych standardów. Są energooszczędne, ekonomiczne i zwyczajnie ładne. Szczególnie dobrym przykładem może być tu rynek developerski w Lublinie. W tamtych okolicach można znaleźć domy spełniające wszystkie standardy, w bardzo dobrych cenach i doskonałej lokalizacji. Obecnie Lublin zalicza się do najbardziej rozwijających się miast w Polsce, dlatego zdecydowanie warto zainteresować się inwestycją w mieszkanie właśnie tam.

Nowe mieszkanie od developera wcale nie musi być drogie!

Chociaż rynkowe ceny kształtują się różnie, to bez trudu można odnaleźć bardzo interesujące oferty. Warto również skorzystać z programu mieszkanie dla młodych gwarantującego spore dofinansowanie. Od 10% w przypadku osób bezdzietnych, nawet do 15% dofinansowania do wkładu własnego, w przypadku osób i małżeństw, wychowujących dzieci. Na dodatkowe 5% dopłaty do przedterminowej spłaty kredytu mogą ubiegać się pary, którym urodzi się trzecie dziecko w ciągu 5 lat od dnia zakupu mieszkania.

W obecnych czasach nowe mieszkanie naprawdę nie jest jakimś luksusem na który stać tylko najbogatszych. Wystarczy jedynie trochę czasu spędzonego na wyszukiwaniu dobrych ofert i kilka wycieczek w celu obejrzenia przyszłego własnego „M”. Obecne ceny na rynku są mocno zróżnicowane, a możliwość dofinansowania sporej części kredytu, sprawia, że młodzi ludzie nie muszą już spędzać całego życia z rodzicami pod jednym dachem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *