Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Aktualny ranking najlepszych lokat bankowych – luty 2015

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Piggy Bank Isolated

Obniżka stóp w październiku 2014 rok nie wpłynęła znacząco na obniżenie się oprocentowania lokat bankowych. Wciąż klienci banków mogą liczyć na oprocentowanie w okolicach 3-4%, a w najlepszym wypadku 5%. Jednak nie każda lokata jest przeznaczona dla stałych klientów – część ofert jest skierowana do nowych. Także oszczędności, które mają być wpłacone na lokatę często muszą być nowymi środkami pieniężnymi.

Niższe stopy procentowe nie odbiły się tak bardzo na oprocentowaniu lokat. Spadki sięgnęły ok. 0,5% w przypadku poszczególnych ofert. Wciąż dostępne są lokaty z oprocentowaniem powyżej 4%. Przyjrzymy się jak wygląda obecnie oferta polskich banków w kontekście lokat bankowych.

Najlepiej na tle wszystkich lokat bankowych dostępnych w polskich bankach wypada depozyt w Idea Banku. Lokatę w tym banku można założyć na okres 3 miesięcy. Idea oferuje najwyższe oprocentowanie na rynku – 5% w skali roku. Depozyt można założyć przez Internet wpłacając minimalnie 1000 zł. Zaletą tej oferty jest również brak konieczności otwierania rachunku osobistego w Idea Banku.

Nieco niższe oprocentowanie na lokacie ma do zaoferowania Getin Bank. W tym przypadku możemy liczyć na 4,5% w skali roku. Depozyt jest oferowany na okres 2 miesięcy. Minimalna kwota jaką można wpłacić na lokatę w Getin wynosi 500 zł. Oferta jest dostępna przez Internet. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest możliwość wycofania środków z depozytów wraz z naliczonymi odsetkami. Maksymalnie na lokatę można zdeponować 10 tys. zł.

Ofertą godną uwagi jest także lokata BGŻ Optima. Oprocentowanie depozytu w BGŻ wynosi 4% w skali roku. Termin zapadalności tej lokaty wynosi 3 miesiące. Bank w ramach oferty umożliwia wypłacenie środków w każdym momencie nie tracąc przy tym naliczonych odsetek. Lokata jest możliwa do założenia przez Internet.

Alternatywą dla wymienionych lokat jest oferta Santander Banku, gdyż w tym przypadku klienci mogą zdeponować oszczędności na o wiele dłuższy okres – 3 lat. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 3,7% w skali roku. Z jednej strony, deponując środki na lokacie długoterminowej zamrażamy je. Jednak z drugiej strony mamy gwarancję, iż oprocentowanie takiej lokaty nie ulegnie zmianie. Jest to korzystne rozwiązanie, jeżeli w bliższej perspektywie spodziewane są obniżki stóp procentowych. Zakładając lokatę na okres 3 lat nie musimy się obawiać, że oprocentowanie naszego depozytu zostanie obniżone.

Podsumowując, oprocentowanie lokat w ostatnim czasie kolejny raz uległo obniżce. Pomimo tego wciąż można znaleźć atrakcyjne oferty depozytów terminowych. Możemy je znaleźć na blogu konta-oszczednosciowe.blogspot.com, gdzie autorzy regularnie publikują ciekawe oferty lokat i kont oszczędnościowych. Warto również pamiętać, o tym że inflacja odnotowywana w Polsce w tej chwili jest na rekordowo niskich poziomach – co oznacza, że realne zyski są jeszcze wyższe niż np. kilka lat temu przy oprocentowaniu oscylującym w granicach 6-7%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *