Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Bezpieczne zarządzanie dokumentacją przedsiębiorstwa – poznaj wachlarz usług

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOchrona danych, niszczenie dokumentacji, która mogłaby służyć za pożywkę oszustom, złodziejom i kanciarzom chcącym się wzbogacić cudzym kosztem, to jeden z ważnych elementów bezpiecznego funkcjonowania każdej firmy. Wirtualna rzeczywistość wtargnęła we wszystkie sfery naszego życia, nie wyłączając, od zawsze utrudniającej go biurokracji. Warto poznać tajniki funkcjonowania współczesnego biura w kontekście bezpieczeństwa i ochrony danych.

Przeglądając oferty firm świadczących takie usługi zwróćmy szczególną uwagę na posiadanie odpowiednich certyfikatów, które spełniają unijne normy, doświadczenie i system opracowanych procedur, które gwarantują Klientowi bezpieczeństwo informacji, szeroki wachlarz usług przy minimalnych kosztach ich realizacji. Zwykle takie usługi obejmują cały cykl życia dokumentu – od jego powstania do bezpowrotnego zniszczenia. Niszczenie dysków, w tym dysków twardych oraz innych nośników danych powinno odbywać się z zachowaniem wszelkich norm i nadzoru wysokiej klasy zabezpieczeń( odpowiednie procedury przechowywania i przewożenia dokumentów, system kontroli dostępu, wewnętrzny system kamer, który rejestruje poszczególne czynności, czy system nawigacji satelitarnej). Szukając oszczędności, firmy często korzystają z elektronicznych nośników informacji takich jak: płyty CD, DVD, dyski twarde, pamięć USB. Warto pamiętać o tym, że najlepszym i najskuteczniejszym sposobem ich likwidacji jest mechaniczna destrukcja nośników danych i poddanie ich procesowi recyklingu. W odróżnieniu od innych metod, na przykład takich jak elektroniczne kasowanie danych lub demagnetyzacja, gwarantuje on zachowanie całkowitej poufności. Sprawdźmy czy obowiązujące procedury i restrykcyjne normy jakości zapewniają zgodną z przepisami prawa utylizację i zadbajmy o otrzymanie odpowiednich dokumentów.

Na koniec zadajmy sobie pytanie czy warto zamówić usługę niszczenia nośników elektronicznych. Z pewnością można wymienić przynajmniej kilka plusów związanych z podjęciem takiej decyzji: nie musimy kupować profesjonalnego i drogiego sprzętu do niszczenia nośników informacji, oszczędzamy cenny czas zapewniając sobie skuteczne bezpieczeństwo, dbamy o ekologię. Korzystanie z konsultacji specjalistów w tej dziedzinie zapewnia skuteczną ochronę – naszą i środowiska, w którym żyjemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *