Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Czy warto prowadzić własną firmę?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Polacy często zastanawiają się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej, by zakończyć prace na etacie. Każde postępowanie ma swoje zalety i wady.

Praca na bazie umowy jest z pewnością bezpieczniejsza od prowadzenia własnej aktywności biznesowej. Nie martwimy się utrzymaniem płynności finansowe i współpracy z urzędami państwowymi. Przychodzimy na określony termin do pracy, wykonujemy swoje zadania i wracamy do domu. Otrzymujemy comiesięczne wynagrodzenie. Niestety mamy świadomość, iż nie pracujemy cały czas na własne dobro, a nasi potomkowie nie dostaną po nas nic, oprócz potencjalnych oszczędności z tytułu otrzymywanej gotówki.

Zbudowanie własnej jednostki gospodarczej to poważny krok. Po pierwsze powinniśmy posiadać jakieś środki na start, zastanowić się nad branżą, w której planujemy działać oraz nad tym, czy możemy być aktywni zawodowo przez cały tydzień. Ponadto nigdy nie otrzymamy pewności zysku z prowadzonej aktywności dochodowej.

Podstawowym czynnikiem w wyborze źródła dochodu jest oczywiście jego poziom. Gdy zarabiamy kwotę, która pozwala na wysoki standard życia, nie zawsze będziemy marnować siły we własny biznes. Zyski z tytułu prowadzenia firmy są obarczone szeregiem odliczeń podatkowych. Uwzględniajmy ten fakt przy badaniu zysków i strat. Na podstawie porozumienia o pracę, pracownik uzyskuje wynagrodzenie na rachunek osobisty, a za odprowadzenie składek odpowiedzialny jest biznesmen lub zatrudniona przez niego kadrowa.

Zakładając własną firmę mamy gwarancję, iż wszystkie nasze trudy będą miały odbicie w posiadanym przez nas majątku. Często jednak decydowanie się na taką aktywność gospodarczą jest nieopłacalne, a lepiej pracować na etacie i nie mieć większych zmartwień.

Ewelina Uroda
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *