Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Czy warto zdecydować się na kupno domu w okolicach Legnicy?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Dolny Śląsk to pod względem gospodarczym jeden z najprężniej rozwijających się regionów w Polsce. Duża ilość miejsc pracy sprawia, że coraz więcej osób postanawia osiedlić się tu na stałe. Legnica z kolei to jedno z cieszących się największym zainteresowaniem miast. Czy opłaca się kupić dom w Legnicy?

Dolny Śląsk zagłębiem przemysłu

W Polsce bezrobocie systematycznie spada, a naszym obywatelom żyje się coraz lepiej. Dolny Śląsk to jedno z tych miejsc, w których liczba pozostających bez zatrudnienia osób maleje w najszybszym tempie. Kwitnie tu przemysł miedziowy, motoryzacyjny, maszynowy, chemiczny, metalowy. Również inne gałęzie gospodarki nie pozostają dłużne, w tym budownictwo, meblarstwo, handel.

Biorąc pod uwagę tak dużą dynamikę w rozwoju gospodarczym na Dolnym Śląsku, nie sposób nie zauważyć, że coraz więcej osób zainteresowanych jest kupnem domów i mieszkań. Dotyczy to zarówno osób, które dopiero się tu sprowadzają, jak stałych mieszkańców Legnicy i innych rejonów Dolnego Śląska, którzy wreszcie mogą sobie pozwolić na zakup własnej nieruchomości.

Idealne lokum dla każdego

Każdy, kto stanął w obliczu znalezienia lokum mieszkalnego dla siebie, staje przed wyborem między kupnem mieszkania w bloku, kamienicy, kupnem domu szeregowego, budową własnego domu lub kupnem gotowego oraz wynajęciem mieszkania. Przypatrując się cenom nieruchomości w rejonie Dolnego Śląska, nie sposób nie zauważyć, że są one bardzo konkurencyjne w porównaniu do innych miejsc w Polsce, zwłaszcza aglomeracji typu Warszawa. Najniższymi cenami domów i mieszkań zdecydowanie może pochwalić się Legnica oraz jej okolice.

Jeśli pracujemy w województwie dolnośląskim i posiadamy dobre zarobki oraz zdolność kredytową, możemy spokojnie zainwestować w dom lub mieszkanie w tym rejonie. Jest to na dłuższą metę o wiele bardziej opłacalne niż wynajmowanie mieszkania. Zarówno w Legnicy, jak i innych miastach Dolnego Śląska istnieje bardzo szeroka oferta nieruchomości, wśród których znajdziemy gotowe domy po atrakcyjnych cenach. Jeśli spieszy nam się z przeprowadzką, jest to dużo lepsze rozwiązanie niż budowa własnego domu od podstaw.

Jaki dom i w jakiej lokalizacji?

Zapotrzebowanie na nieruchomości mieszkalne w rozwijającym się gospodarczo rejonie Legnicy wciąż rośnie. Rośnie też liczba domów usytuowanych w różnych miejscach tego miasta, zarówno w największych dzielnicach i osiedlach (np. na Piekarach, Bielanach, osiedlu Asnyka, Kopernika, itp.), jak i na mało obleganych obrzeżach. Jeśli chodzi o styl budynków, istnieje tu duża wszechstronność, znajdziemy zarówno domy starsze, jak i całkiem nowe, utrzymane w klasycznym lub modernistycznym stylu.

Wybierając nieruchomość mieszkalną dla siebie, weźmy przede wszystkim pod uwagę nasze osobiste preferencje oraz ilość członków rodziny. Dom to inwestycja na lata, nie może zatem być zbyt ciasny. Lepiej kupić trochę większy, niż za mały. Warto też mieć na względzie jego lokalizację, dojazd do pracy oraz innych często odwiedzanych miejsc powinien być jak najdogodniejszy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Modernbud

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *