Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Felgi jako niezbędny element w każdym samochodzie, o który należy dbać

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Felgi samochodowe stanowią wyposażenie podwozia każdego samochodu i pełnią ściśle określone funkcje. By służyły nam na długi okres nawet bardzo intensywnego użytkowania, należy odpowiednio o nie stosować odpowiedni typ pielęgnacji.

Rodzaj pielęgnacji zależy w dużej mierze od poszczególnego rodzaju felg. W przypadku felg polerowanych czy też chromowanych absolutnie zakazane jest używanie jakichkolwiek środków chemicznych. Wymagają one wyjątkowo delikatnego traktowania. Natomiast jeśli chodzi o felgi wykonane z aluminium, również nie powinno używać się do ich oczyszczania agresywnej chemii, ponieważ może ona nieodwracalnie zniszczyć felgi oraz lakier, którym są pokryte.

Najlepsze rozwiązanie jest jednak bardzo proste i do tego tanie – zwykły szampon, który rozcieńczymy z wodą, stworzy wprost idealny środek czyszczący, który perfekcyjnie sprawdzi się zamiast wszystkich silnie żrących specyfików chemicznych.

Jak utrzymać felgi samochodowe w dobrym stanie przez cały rok?

Ze względu na fakt, iż felgi należą do wyjątkowo łatwo brudzących się elementów samochodu, należy je nie tylko odpowiednio często i dokładnie czyścić, ale także wiedzieć, w jaki sposób powinno się je pielęgnować.

Zdecydowanie warto jest jeszcze przed rozpoczęciem korzystania z felg i ich zamontowaniem wykonać woskowanie. Wystarczy zwykły wosk, który jest dostępny w każdym markecie.

Bezcenne rady odnośnie przechowywania felg

„Pierwsza i podstawowa zasada przechowywania felg brzmi – przed składowaniem należy je do tego przygotować”. (cytat www: http://www.ladnefelgi.pl/Kilka-rad-jak-przechowywac-felgi-oraz-opony-LadneFelgi-pl-news-pol-1421680120.html)

Od czego należy zatem zacząć? Przede wszystkim przed składowaniem felgi samochodowe należy niezwykle starannie umyć z wszelkich zanieczyszczeń. Najlepiej jest użyć w tym celu specjalnie przeznaczonego do tego środka, który nie będzie agresywny w działaniu i nie uszkodzi delikatnej powłoki. Powinno się bardzo uważać, by nie spryskać preparatem opon, a następnie można już spokojnie przejść do kolejnego kroku – konserwacji. Na dzisiejszym rynku bez problemu znajdziemy specjalnie przeznaczone do ochrony przed brudem specyfiki, które doskonale zakonserwują nasze felgi.

Warto jest także pozostawić je w miejscu z dosyć dobrą wentylacją i stałą temperaturą powietrza, pamiętając, by nie znajdowały się za blisko źródeł ciepła. Przechowując je w ten właśnie sposób, będziemy mieli zadbane felgi i nie będziemy musieli się obawiać o ich uszkodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *