Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Indie – kraj ciągle nieodkryty biznesowo

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

audyt_dostawcowNiewątpliwie rynek chiński od kilku lat podbija cały świat swoimi produktami, a liczba firm decydujących się zawrzeć współpracę z dostawcami z tego kraju i przenieść tam produkcję sukcesywnie rośnie. Związane jest to przede wszystkim z kosztami, które w tym kraju należą do jednych z niższych. Ale obok Chin na eksportowe potęgi wyrastają również inne kraje azjatyckie, takie jak Tajlandia czy Indie.

Jak pokazują dane, w 2014 roku wymiana handlowa pomiędzy Polską a Indiami wyniosła 2,3 mld Euro. Polscy politycy podkreślają, że potencjał tego państwa jest ciągle niewykorzystany, a Indie są jednym z najważniejszych strategicznych partnerów Polski na świecie i w południowej Azji. W kolejnych latach zwiększeniu ma ulec wzajemna współpraca inwestycyjna, czyli lokowanie polskich inwestycji w Indiach i na odwrót. Państwa stawiają sobie za cel zwiększenie współpracy nie tylko w branży rolno-spożywczej, ale również energetycznej, górniczej czy w przemyśle obronnym.

Coraz więcej również prywatnych przedsiębiorców decyduje się na zawieranie współpracy z firmami indyjskimi. Szczególnie w pierwszych okresach współpracy w dużej mierze korzystają z usług firm, które na miejscu – w Indiach – trzymają „rękę na pulsie”. A dokładniej mówiąc sprawdzają, czy produkowany i wysyłany do Polski towar spełnia ustaloną w umowie jakość. Dzięki temu mogą się ustrzec między innymi przed importem wadliwego towaru.

Innym zapobiegawczym rozwiązaniem jest przeprowadzenie audytu dostawców. Audyt dostawców również przeprowadzane są przez specjalne firmy zewnętrzne i mają one na celu skontrolowanie, czy wybrany indyjski dostawca jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom usług oraz wywiązywać się z ustaleń umowy. Taki audyt może zostać przeprowadzony zarówno przed zawarciem umowy handlowej jak i po jej zawarciu.

Wybranie odpowiedniego dostawcy w tak odległym rejonie, jakim są Indie, nie jest proste. Dlatego zanim sformalizuje się ostatecznie kontrakt, warto jest poznać swojego partnera biznesowego bliżej. Może właśnie audyt dostawcy będzie rozwiązaniem dla Twojej firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *