Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Jak rozpocząć działalność gospodarczą?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

W dzisiejszych czasach założenie działalności gospodarczej nie jest już długotrwałym i skomplikowanym procesem. Firmę można otworzyć bez chodzenia po urzędach i wystarczy kilka kroków, aby zrealizować formalności z tym związane.

Najistotniejszym działaniem jest otrzymanie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zmiany wprowadzone kilka lat temu bardzo ułatwiły procedurę założenia działalności i sam fakt posiadania wpisu oznacza istnienie przedsiębiorstwa. Wniosek o wpis do ewidencji można złożyć na dwa sposoby. Zdecydowanie łatwiejszy z nich to wypełnienie wniosku elektronicznego, a drugi to tradycyjna forma złożenia go w formie pisemnej osobiście lub listownie. Formularz dostępny jest na stronie CEIDG, za pośrednictwem której możemy go uzupełnić i złożyć. Aby wniosek był ważny musi być zatwierdzony podpisem elektronicznym lub bezpłatnym zaufanym profilem ePUAP. Jest to indywidualne konto internetowej witryny usług administracji publicznej, która zawiera informacje pozwalające zidentyfikować właściciela konta. Wiarygodność tego profilu musi zostać uznana przez co najmniej jeden mających do tego prawo organów publicznych.

Wypełnienie formularza CEIDG-1 daje możliwość przyszłemu przedsiębiorcy ominięcia niezliczonych wizyt w urzędach i spełnienia formalności, które wcześniej były konieczne do otwarcia firmy. Działalność zostaje automatycznie zgłoszona do instytucji nadających numery NIP i REGON. Właściciel firmy może też w każdej chwili aktualizować dane osobowe na swoim profilu oraz zawrzeć w CEIDG osobę, która pełni funkcję pełnomocnika i zakres tego pełnomocnictwa.

Joanna Walerowicz
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *