Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Jak sprawdzić wiarygodność biura nieruchomości?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

OLYMPUS DIGITAL CAMERABezpieczeństwo transakcji, to podstawa jeśli chodzi o poszukiwanie agencji nieruchomości. Bo niezależnie od tego, czy chcemy kupić, sprzedać, wynająć, czy wydzierżawić nieruchomość, operujemy tu niemałymi kwotami. Ba! Olbrzymimi. Jak zatem wybrać agencję nieruchomości i na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego biura dla siebie?

 

Agent agentowi nierówny

Ważne zatem jest, by pośrednik obrotu nieruchomościami, któremu powierzymy zarówno nasze finanse, jak i nieruchomość, był uczciwy, rzetelny i w pełni profesjonalny. Jak zatem wybrać agencję nieruchomości i na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego biura dla siebie?
Przede wszystkim sprawdzić należy wiarygodność swojego pośrednika. W jaki sposób? Można poprosić o przedstawienie przez niego zawodowej licencji (lub zrobić to samemu na stronie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości) a także ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Liczą się polecenia klientów

Dobre biuro nieruchomości, to sprawdzone biuro nieruchomości. Nie ma lepszej rekomendacji, niż polecenie przez innych klientów. Tu, ważną rolę odgrywa jednocześnie zaangażowanie pośrednika w istotne poszukiwanie nieruchomości na rzecz klienta, polegające na rzeczywistym pośredniczeniu agencji zarówno w finalnym załatwianiu sprawy, jak i w kojarzeniu ze sobą klientów. Kolejna sprawa, na którą należy zwrócić uwagę, to poza poleceniem przez innych klientów, tradycja firmy. Warto sprawdzić, od jak dawna na rynku funkcjonuje nasze potencjalne biuro nieruchomości. Solidnie zakorzenione biuro wydaje się być bezpieczniejsze od tego, które powstało dopiero co…

Sprawdź lokalizację biura

Liczy się również siedziba firmy. Dobre biuro nieruchomości, to te, które posiada swoją siedzibę. Kiepsko wypadają spotkania z pośrednikiem, które odbywają się wyłącznie „na mieście”, co spowodowane jest brakiem stałego adresu firmy. Wygląda to nie tylko mało profesjonalnie, ale i … podejrzanie. Nie warto więc angażować się w takiego pośrednika, a szukać innego, posiadającego adres i przede wszystkim rzeczywiście pod tym adresem działające.Poszukując dobrego biura nieruchomości, nie zapomnij też o kolejnym istotnym elemencie. Twój pośrednik winien znać rynek w miejscowości której dotyczyć ma transakcja, a także w jej okolicy. Dzięki temu w sposób realny potrafił będzie określić oferty, dokonać wyceny, analizy, służyć swojemu klientowi prawdziwą pomocą i wsparciem.

Dobra umowa to podstawa

Wiedząc już, czym powinno się kierować w poszukiwaniu pośrednika, przed podjęciem decyzji z kim podpisać umowę o pośrednictwo, koniecznie sprawdźcie biuro umawiając się na spotkanie z agentem, sprawdźcie na internecie opinie o nim, zajrzycie na fora, czy na stronę waszego potencjalnego pośrednika. I nie krępujcie się ani zadawać pytań jeśli coś jest dla was niejasne, ani jasno sprecyzować, jakie są wasze wymagania wobec pośrednika. Wówczas wasza współpraca z pewnością będzie owocna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *