Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Jak ubierają się Europejczycy na spotkania biznesowe?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Jeśli chodzi wygląd zewnętrzny w pracy Polacy coraz więcej czasu i pieniędzy przeznaczają na zadbanie o swój strój. Zgodnie z oceną specjalistów w kwestii gustu należymy do grupy tych lepiej dobierających ubiór do okoliczności. A jak wypadamy w porównaniu z innymi nacjami europejskimi?

Francuzi bez wątpienia cechują się dużą elegancją, chociaż młodsze pokolenie obecnie ubiera się z wystudiowaną nonszalancją. Ponadto, u Francuzów kwestią znaczącą w doborze ubioru jest region, w którym mieszkają. Na przykład osoby pochodzące z południa nie przyjdą na spotkanie służbowe w garniturze ani krawacie, lecz wybiorą mniej formalny strój. W odróżnieniu do nas, Francuzi nie przywiązują dużej wagi do dodatków, ale lubują się w markowej biżuterii również panowie.

Niemcy zasadniczo trzymają się klasycznego, biznesowego dress-codu. Uważać muszą przede wszystkim panie, którym nie wolno zakładać ubrań zbytnio odsłaniających nogi czy dekolt. Nie jest wskazany mocny makijaż oraz buty na obcasie wyższym niż 6 cm. Jako naród konsekwentny w trakcie spotkań biznesowych czy rozmów kwalifikacyjnych również w stosunku do innych mają oczekiwania względem odpowiedniego ubioru.

Po przeciwnych stronach stoją Włosi i Holendrzy. Tych pierwszych na pierwszy rzut oka można rozpoznać po wytwornym ubiorze i perfekcyjnie dobranych dodatkach, z kolei dla Holendrów ważna jest przede wszystkim swoboda w ubiorze, więc na spotkanie służbowe założą raczej dżinsy i koszulkę.

W Polsce uważa się, że w trakcie pracy czy spotkania służbowego strój ma być adekwatny do profilu firmy, którą reprezentujemy, a także czysty oraz odpowiedni do realizowanych przez nas czynności.

Joanna Walerowicz
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *