Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Jakie są sposoby na poprawę warsztatu inwestycyjnego?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Aby osiągnąć sukces na rynku Forex należy się trzymać się określonego planu inwestowania. Jeżeli jednak brakuje nam siły, aby zdyscyplinować samego siebie poniższe wskazówki ułatwią nam realizację doskonalenia naszego warsztatu inwestycyjnego.

Pierwszym sposobem, który umożliwi nam kontrolę i analizę podejmowanych transakcji jest prowadzenie tzw. dziennika tradera, w którym możemy notować wymagania każdej sfinalizowanej transakcji. Udostępnia to spojrzenie na swoje działania z odmiennej perspektywy i odnalezienie błędów. Za posiadaniem takiego dziennika przemawiają trzy przesłanki. Po pierwsze plan, który został stworzony w głowie i jest racjonalny, może ulec zmianie pod wpływem emocji. Dokonanie analizy zawieranych transakcji pomoże nam odróżnić decyzje racjonale od tych podjętych pod wpływem emocji. Kolejnym ułatwieniem jest dokładny opis okoliczności zawarcia transakcji, który pomoże usunąć niedociągnięcia i wynieść wnioski. Innym plusem wynikającym z prowadzania dziennika jest ograniczenie błędów systemowych. Oznacza to, że przed każdą decyzją dotyczącą zainwestowania w daną walutę warto wypraktykować na podstawie analizy technicznej i wówczas ją uzasadnić w dzienniku. Co więcej przed podjęciem transakcji warto określić swój stan emocjonalny. Innym skutecznym sposobem na zachowanie dyscypliny jest pomoc sędziego inwestycyjnego, który zadba o to, aby transakcje były realizowane według opracowanego planu gry.

Ingerencja doradcy nie będzie całkowicie skuteczna, jeżeli nie zostanie wykonany jeszcze jeden wymóg, czyli wykorzystywanie mechanizmów wzmacniania pozytywnego polegającego na nagradzaniu zachowań pożądanych oraz negatywnego, czyli karaniu za działania niepoprawne.

Joanna Walerowicz
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *