Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Jakie specjalistyczne egzaminy z angielskiego zdają Polacy?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Każdego roku tysiące obywateli Polski poświęcając czas i pieniądze przystępuje do egzaminu językowego. Jaka jest nadrzędna motywacja nauki języków obcych? Czy chodzi o cele prywatne czy zawodowe lub o osiągnięcie sukcesu dla siebie czy dla swojej firmy?

Przeprowadzone badania w zakresie motywacji Polaków do nauki języków obcych pokazują, że kierują nami szczególnie dwa pragmatyczne powody. Pierwszy dotyczy nauki angielskiego, aby zacząć studia w innym państwie oraz ze względu na wymagania zatrudnienia. Potwierdza to duże zainteresowanie egzaminami z języka angielskiego wśród młodzieży i studentów, a także wzrastająca popularność specjalistycznych egzaminów językowych wśród dorosłych osób pracujących.

Polacy najczęściej zdają egzaminy językowe potwierdzające ogólną znajomość języka angielskiego. Chodzi tu przede wszystkim o: CAE, CPE oraz Cambridge English FCE (które w Europie stwierdzają znajomość języka na poziomie B2, C1, C2). Zdanie takich egzaminów umożliwia studiowania na wielu zagranicznych uczelniach wyższych.

Z kolei w sektorze biznesowym, pracodawcy i menedżerowie cenią sobie posiadanie przez potencjalnego pracownika certyfikatu potwierdzającego zdanie egzaminu specjalistycznego, tj. Cambridge English Financial i Cambridge English Legal, BEC Vantage, TOEIC (ETS) i LCCI (Pearson). Egzaminy te zostały przygotowane przez ludzi działających w biznesie z myślą o pracownikach. Oceniają one poziom kompetencji językowych w środowisku zawodowym.

Zdawalność egzaminów przez Polaków jest bardzo wysoka. Polska plasuje się w dziesiątce państw osiągających najwyższe wyniki z egzaminów z języka angielskiego. Najwyższe wyniki odnotowujemy z gramatyki.

Decydując się na przystąpienie do egzaminu specjalistycznego z języka obcego, warto zastanowić się nad podjęciem współpracy z profesjonalną firmą szkoleniową lub trenerem specjalizującym się w danym języku obcym zarówno na szczeblu biznesowym i specjalistycznym. W przypadku języka angielskiego podstawowe przygotowanie do egzaminów ogólnych, przeprowadzane w szkołach językowych, różni się zasadniczo od profesjonalnych kursów języka biznesowego, który w lepszym stopniu przygotuje nas do zaliczenia wybranego egzaminu.

Joanna Walerowicz

limetka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *