Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

steering-wheel-801994_1280Wszystkich użytkowników czterech kółek obowiązują przepisy, do których bezwzględnie muszą się dostosować. Nieprzestrzeganie wiąże się z restrykcjami w postaci kar pieniężnych, a w skrajnych przypadkach przepadkiem mienia czyli naszego samochodu.

Takim obowiązkiem, o którym musi pamiętać kierowca, jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia (czyli popularnego OC). Obecnie na naszym rynku funkcjonuje coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych. Powstają nowe firmy lub stare zmieniają swą nazwę. Z pewnością trudno się w tym wszystkim odnaleźć, chcąc skorzystać z zawarcia ubezpieczenia na korzystnych warunkach.

Najdłużej działające towarzystwa na polskim rynku są znane, to między innymi PZU czy też Warta. Inne swą popularność zawdzięczają oferowanym przez siebie promocjom. Nie pozostawia jednak złudzeń fakt, że obowiązkowe OC uregulowane jest z mocy prawa i podstawowe warunki ubezpieczenia są takie same u każdego ubezpieczyciela. Możemy się zatem zastanawiać dlaczego wysokość tego samego ubezpieczenia bywa tak zróżnicowana, niejednokrotnie uzależniona także od miejsca w którym mieszkamy. Tak naprawdę ciężko określić czym dokładnie kierują się te towarzystwa. Zyskiem z pewnością, ale czy też dobrem swojego klienta, to musimy zweryfikować sami. O wielu z nich, wymienionych tu, takich jak axa direct, liberty ubezpieczenia, Link 4, Allianz, Generali, Ergo Hestia czy też Proama opinie możemy uzyskać dzięki rankingom firm ubezpieczeniowych. Takie zestawienie oferują nam specjalistyczne portale internetowe, a także pisma branżowe zajmujące się tematyką ubezpieczeń. Warto również posiłkować się opiniami samych kierowców, dzięki temu możemy określić która z firm zapewni nam najlepsze warunki ubezpieczenia. Z własnego doświadczenia wiem, że niektóre z nich oferując niskie składki OC wymagają określenia limitu kilometrów jaki zamierzamy wykorzystać w roku. W przypadku jego przekroczenia, kolejna wysokość proponowanego ubezpieczenia jest podwyższana.
Tak więc, należałoby się dokładnie zastanowić gdzie ubezpieczamy samochód. Czasami nie warto ulegać pokusie bombardujących nas reklamami ubezpieczycieli. Komfort spokoju i dobrze załatwionej każdej naszej sprawy związanej z ubezpieczeniem, jest ważniejszy niż niska składka OC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *