Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Kilka słów o pożyczkach

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

140656395160484400Polacy to naród coraz bardziej świadomy dostępnych na rynku ofert finansowych. Młodzi ludzie chętnie korzystają z możliwości jakie daje im bankowość internetowa, a niemal wszyscy, niezależnie od wieku mają konta w bankach. Duża grupa Polaków korzysta także z usług kredytowych świadczonych przez banki. A jak się można przekonać oferta jest bardzo szeroka.

Karty kredytowe

Karty kredytowe to jedna z najwygodniejszych form zadłużenia. Bank udostępnia klientom fundusze, którymi mogą oni dowolnie dysponować. Z karty kredytowej można korzystać podobnie jak z karty debetowej dołączonej do konta bankowego. Niewątpliwą zaletą kart kredytowych jest okres bezodsetkowy, dzięki czemu kredyt zaciągnięty w ten sposób nie obciąża zbytnio finansów domowych. Z drugiej jednak strony warto pamiętać, że przekroczenie okresu bezodsetkowego skutkuje naliczeniem odsetek co zwiększa sumę ogólnego zadłużenia.

Pożyczki odnawialne

Podobnie jak karta kredytowa działa pożyczka odnawialna. Bank przyznaje pewną sumę pieniędzy swojemu klientowi na wybrany przez niego okres. Pożyczka taka zazwyczaj wiąże się z koniecznością opłacenia, obiektywnie wysokiej, prowizji podczas zaciągania jej, ale nie ma konieczności comiesięcznego spłacania rat kredytu. Ponadto w większości przypadków nie spłaca się pożyczonej kwoty, a jedynie odsetki naliczone od wykorzystanych środków. Nazwa pożyczki pochodzi od możliwości przedłużenia okresu całkowitej spłaty zadłużenia na kolejny okres, wystarczy złożyć odpowiednie zlecenie w banku i zapłacić wskazaną przez bank opłatę. Niektóre instytucje automatycznie przedłużają okres spłaty pobierając opłatę z konta klienta. W takim wypadku klient musi złożyć wniosek o zakończenie pożyczki równocześnie spłacając wszelkie należności.

Kredyty i pożyczki konsumenckie

To jedne z najczęściej zaciąganych zadłużeń. Charakteryzują się koniecznością spłacania comiesięcznie części pożyczonej kwoty wraz z naliczonymi odsetkami. Warto podkreślić fakt, że niektóre z pożyczek i kredytów konsumenckich można przeznaczyć tylko na określony cel. Wśród najczęściej spotykanych są kredyty na zakup samochodu. Charakterystyczną cechą kredytów celowych jest nieco niższe oprocentowanie w porównaniu do innych im podobnych.

Na polskim rynku finansowym niemal z dnia na dzień pojawiają się nowe oferty pożyczek i kredytów. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania trzeba bardzo dokładnie przyjrzeć się warunkom oferowanym przez poszczególne instytucje finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *