Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Kosze okolicznościowe jako świetny pomysł na nagrody i podziękowania

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

141701699045398700Każdy organizator wydarzeń publicznych takich, jak konkursy czy spektakle, zawsze stoi przed wyborem odpowiednich podarunków w ramach gratulacji czy podziękowań za zaangażowanie lub osiągnięte wyniki. Niestety, zawsze istnieją jakieś ograniczenia finansowe, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z organizacją wydarzenia ze środków publicznych.

 

W takich wypadkach, poszukując pomysłu na niewielki podarunek, warto wziąć pod uwagę kosze okolicznościowe. Mogą być one bardzo różnorodne – zależą od charakteru imprezy, a także od adresatów takich koszy. Mając do czynienia z imprezami firmowymi, kosz taki może stanowić świetną okazję do reklamy, ponieważ producent może umieścić niewielkie gadżety, jak kubek, koszulka, długopisy czy notesy ze swoim logo. Dość często, takie kosze wręczane są na uroczystościach firmowych, jak święta lub na pożegnaniach, jak chociażby przejście na emeryturę wieloletniego pracownika.

Nie tylko dla firm

Warto jednak zauważyć, iż kosze okolicznościowe nie muszą być zarezerwowane jedynie do imprez przedsiębiorstw. Doskonale będą pasowały także dla imprezę rodzinną czy na święta. Mogą być one dostosowane do wieku oraz preferencji odbiorców. Kupując kosz babci, można do niego włożyć nie tylko słodycze, ulubioną kawę czy witaminy, ale także ciekawą książkę lub inny przyjemny drobiazg. Można także przygotować kosz podarunkowy dla dziecka, w którym ukryjemy zabawki, słodycze i inne kolorowe niespodzianki. Przygotowanie takich paczek podarunkowych może stać się prawdziwą sztuką, ponieważ są one najczęściej pięknie zdobione. Wiele spośród takich koszy pakuje się za pomocą przezroczystej folii, kolorowych kokard i innych niewielkich ozdób. Udając się do najbliższej pasmanterii czy przeszukując babciną szafę, można odszukać wiele ciekawych drobiazgów, które mogą stanowić świetne ozdobniki. Doskonałym przykładem może być przygotowywanie koszy jesiennych, kiedy ozdobnikami mogą być naturalne akcenty, jak różnokolorowe liście, kasztany czy żołędzie – analogicznie, przy wiosennej wersji stawia się na pisanki, kwiaty i inne podobne akcenty.

Kosze z kwiatami

Kosze okolicznościowe mogą stać się przede wszystkim podarunkiem, związanym ze słodyczami i innymi użytkowymi drobiazgami, ale mogą mieć formę wysoko estetyczną. Na wiele okazji doskonale pasują podarunki w postaci koszy kwiatowych, które pięknie udekorują salon lub sypialnię. Poza tym, kosze kwiatowe są dość bezpiecznym prezentem, ponieważ odpowiednie są na niemal każda uroczystość – urodziny, imieniny, Dzień kobiet, ślub, zaręczyny, gratulacje z powodu awansu… Kosze kwiatowe wiążą się jednak z pewnym zagrożeniem – osoby nie znające się na gatunkach kwiatowych, nie powinny brać się za ich wystrój. W takich wypadkach, dobrym pomysłem jest zlecenie stworzenia kompozycji kwiatowej pracownikom kwiaciarni lub firm, zajmujących się przygotowaniem takich koszy. Pewne rodzaje kwiatów kojarzone są bowiem z pogrzebami, więc pewnym nietaktem byłoby je komuś podarować z okazji awansu, chociaż byłyby najpiękniejsze. Kosze podarunkowe mogą być komponowane zarówno z kwiatów żywych, jak i ze sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *