Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Kto musi być obecny podczas odczytywania wyroku sądu?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Konieczność aktywnego uczestniczenia w procesie sądowym jest określona na bazie statusu indywidualnej osoby. W tym artykule skupimy się na stanowisku prawnym dla świadka, przestępcy i ofiary.

Świadek to osoba wzywana przez sąd do złożenia zeznań, ponieważ jest przypuszczenie, iż posiada ona ważne dane dla wyniku sprawy. W wezwaniu musi być scharakteryzowane miejsce, data i przyczyna przesłuchania. Gdy jednak wezwany potwierdzi, iż prośby nie otrzymał, będzie nieobjęty konsekwencjami nie wstawienia się w prokuraturze. Dodatkowo oświadczenia zdrowotne mogą być wytłumaczeniem. W tym przypadku z reguły określa się inny termin złożenia zeznań.

Ofiara powinna otrzymać informacje o dacie wszczęcia postępowania w sądzie, ale nie ma obowiązku aktywnego uczestnictwa w działaniach wyjaśniających. Musi tylko zjawić się w dniu przedstawienia swojego stanowiska. Czasami urzędy sprawiedliwości wymagają obecności tej strony postępowania, jeśli taki fakt nie będzie miał skutków zdrowotnych. Ofiary są zazwyczaj prywatnie zaangażowane w sprawę i z tego powodu ich kondycja zdrowotna ulega pogorszeniu.

Jeśli przestępca wyrazi zgodę na odbycie się procesu bez jego obecności, tak się stanie. Będzie on zobowiązany, tak jak świadek, przybyć na zeznania oraz w dniu odczytania decyzji. Gdy przekroczenia są poważne, winni czekają w areszcie do czasu wyjaśnienia. Dodatkowo organ sprawiedliwości może nakazać sprowadzenie podmiotu bez jego aprobaty.

Warto dodać, iż procesy sądowe mające na celu wyjaśnienie problemów biurowych odbywają się zazwyczaj bez aktywnej obecności zaangażowanych osób.

Ewelina Uroda
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *