Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Kto zapewnia środki na ochronę własności przemysłowej firm?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

W tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości znaczną część środków z budżetu państwa oraz środków z Unii Europejskiej przekazała na działań w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, którego dążeniem jest rozwój polskiej gospodarki w oparciu o postępowe podmioty gospodarcze.

Z Programu Innowacyjna Gospodarka wzięte zostały środki, które przeznaczone są na czynności w zakresie ochrony przedmiotów własności przemysłowej, tj. wynalazki, modele użytkowe lub przemysłowe, w szczególności poza granicami państwa. Są one utworzone z myślą o średnich, małych i mikro firm, których miejsce wykonywanej działalności umiejscowione jest na terytorium Rzeczpospolitej Polski. Kwota przyznanych środków, jaką mogą uzyskać firmy wynosi od 2 do 400 tys. złotych.

Jednym z obowiązków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka jest udostępnienie przedsiębiorcom otrzymania wsparcia programów odnoszących się do ochrony własności przemysłowej. Pomoc ta dotyczy przede wszystkim pokrycia wydatków urzędowych za dokonanie zgłoszenia, konsultacje zawodowego rzecznika patentowego uprawnionego do bycia przedstawicielem firmy przed odpowiednimi organami, tłumaczenie} niezbędnej dokumentacji oraz pomoc w zakresie nabycia analiz i ekspertyz ekonomicznych lub technicznych, które dotyczą przedmiotu zgłoszenia lub działalności. Zakres ten obejmuje oszacowanie wartości intelektualnej przedmiotu, zasady prawne, perspektywy rozwoju na rynku i komercjalizację.

Dofinansowanie na przydzielenie ochrony własności intelektualnej może być udzielone, jeżeli dotyczy ochrony jedynie na obszarze Polski i po złożeniu odpowiedniego wniosku do Urzędu Patentowego.

Joanna Walerowicz
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *