Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Kursy BHP online dla małych i dużych firm

Posted on

Share this on anywhere you want!

xprim-szkolenia-kursy-bhp-onlineKursy BHP są obowiązkowe dla pracowników i pracodawców we wszystkich sektorach gospodarki. Nieważne, czy prowadzisz duży zakład produkcyjny czy małe biuro rachunkowe, jesteś zobowiązany do przeprowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dla wszystkich pracowników.

Wszystkie firmy zatrudniające pracowników są zobowiązane do przeprowadzania wstępnych oraz okresowych szkoleń BHP. O ile większe przedsiębiorstwa mogą pozwolić sobie na zatrudnianie na stałe specjalisty z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, który może zorganizować wymagane szkolenia, o tyle mniejsze podmioty często borykają się z większymi problemami w tym zakresie. Przeprowadzanie szkoleń dla 1 lub 2 nowych pracowników jest konieczne, niestety często wiąże się z dość dużymi kosztami. Konieczność wynajęcia na ten cel dużej sali oraz koszt wynagrodzenia dla osoby przeprowadzającej szkolenie często jest tak samo wysoki niezależnie od ilości uczestników. W przypadku, kiedy firma nie może zorganizować szkolenia BHP na swoim terenie, dodatkowym obciążeniem jest także konieczność wysłania pracowników na kurs poza miejscem pracy, a także ich całodniowa nieobecność. Dlatego też warto wybrać szkolenia BHP online, które zapewniają wiele korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom.

Kursy BHP online są znacznie łatwiejsze do zorganizowania w porównaniu z tradycyjnymi. Nie wymagają rezerwacji sali ani uzgadniania z instruktorem terminu na długo przed planowanym terminem szkoleń. Do ich odbycia wystarczy stanowisko pracy i komputer z dostępem do Internetu. Uczestnicy szkolenia BHP online uzyskują dostęp do materiałów edukacyjnych za pośrednictwem nowoczesnej platformy e-learningowej, która pozwala na zapoznanie się z potrzebnymi wiadomościami oraz na wykonanie ćwiczeń utrwalających przyswojone informacje. Każdy kurs kończy się egzaminem, po którego zdaniu każdy pracownik otrzymuje potwierdzenie odbycia szkolenia. Nowoczesna, e-larningowa formuła kursu sprzyja większemu zaangażowaniu pracowników, a konieczność samodzielnego wykonania testów przed otrzymaniem potwierdzenia sprawia, że szkolenie BHP online jest doskonałą alternatywą, która pozwala znacznie zwiększyć ilość przyswajanej wiedzy.

Kursy BHP online dają wiele korzyści nie tylko pracownikom, ale także pracodawcom. Łatwe do zorganizowania, są dostępne natychmiast po dokonaniu wpłaty, których można dokonać za pomocą wygodnego systemu płatności elektronicznych. Szybkość i wygodę takiego rozwiązania z pewnością docenią wszyscy przedsiębiorcy i office managerowie, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za szkolenia BHP w firmie.

Kursy BHP przez Internet są dostępne w wielu pakietach i wariantach: szkolenia okresowe BHP online, kursy dla kadry zarządzającej, pracowników biurowych oraz produkcyjnych, a także produkcyjnych. Pełna gama dostępnych szkoleń sprawia, że z oferty może skorzystać praktycznie każda firma, niezależnie od profilu działalności oraz ilości zatrudnianych pracowników. Nie bez znaczenia są także niższe koszty przeprowadzenia szkoleń BHP online, możliwe do osiągnięcia dzięki formule prezentacji multimedialnych pozwalającej na rezygnację z zatrudniania specjalisty BHP oraz braku konieczności wynajęcia sali szkoleniowej.

Autor: XPRIM – Szkolenia i kursy BHP online