Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Lepiej do banku czy do serwisu pożyczkowego? – wady i zalety różnych ofert pożyczkowych

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Gdzie korzystniej pożyczyć w dzisiejszych czasach pieniądze? Czy z wnioskiem kredytowym lepiej iść do jednego banku czy od razu lepiej zabezpieczyć się i iść do kilku? A może dać sobie spokój z bankami i ich skomplikowaną procedurą kredytową, ciągnącą się czasem wiele dni. Może lepiej pożyczyć od firmy pożyczkowej? Poniżej postaramy się przedstawić wady i zalety ofert proponowanych przez działające u nas banki i firmy pożyczkowe. Decyzję, z czyich usług skorzystać, pozostawiamy naszym czytelnikom.

Zalety pożyczania pieniędzy w banku

Banki starają się zachęcić jak największą liczbę klientów do korzystania z ich usług. Ponieważ bank to nie tylko prowadzenie kont klientów i przelewanie pieniędzy, ale także mniejsze i większe kredyty i pożyczki, trzeba tak przygotować ofertę kredytową, by spośród wielu dostępnych dziś na rynku banków klient zdecydował się przyjść właśnie do nas. Po pierwsze, banki starają się do minimum ograniczyć formalności i liczbę dokumentów niezbędnych do przyznania kredytu. Po drugie, chętnie dostosowują się do klienta, są elastyczne w kwestii spotkań i podpisywania umowy. Akceptują dochody z różnych źródeł, nie tylko z umowy o pracę na czas określony lub nieokreślony. Istotnym atutem oferty banków jest korzystny okres kredytowania, duży kredyt można spłacać nawet 30 lat! Banki chętnie finansują różnorodne potrzeby klientów, nie tylko zakupy ratalne i pożyczki gotówkowe, ale także pożyczki hipoteczne i kredyty konsolidacyjne. Oprocentowanie kredytów i pożyczek bankowych jest dużo niższe niż oprocentowanie pożyczek pozabankowych, nic więc dziwnego, że pod tym względem pożyczanie w banku jest dużo bardziej atrakcyjne.

Wady pożyczek bankowych

Czy pożyczki bankowe mają w ogóle jakieś wady? Ależ oczywiście! Nie ma produktów idealnych, także na rynku usług finansowych istnieją oferty lepsze i gorsze. Po pierwsze – formalności. Co prawda na dzień dzisiejszy banki i tak starają się ograniczyć liczbę potrzebnych dokumentów, ale są po prostu pewne punkty, których nie mogą odpuścić. Żaden bank nie udzieli pożyczki czy kredytu mając do dyspozycji jedynie dowód osobisty klienta. Banki wymagają zaświadczenia o zatrudnieniu, zaświadczenia o wysokości osiąganych przez kredytobiorcę dochodów, zgody współmałżonka na pożyczkę, poręczenia najczęściej dwóch pracujących osób. To tylko kilka przykładów, zależnie od produktu kredytowego formalności może być znacznie więcej, każdy kto buduje dom na kredyt wie o tym doskonale – plan budowy, kosztorys, faktury, formalności po prostu nie mają końca. Druga wada pożyczek bankowych to czas. Nie ma szans na otrzymanie pożyczki w banku w jeden dzień, choćby to była nawet tylko niewielka pożyczka gotówkowa, banki po prostu muszą mieć kilka dni na całą procedurę. Niestety, nie każdy klient ma na to czas. Jeśli znajdziemy się w sytuacji, gdzie mamy ‘nóż na gardle’, każda godzina jest ważna. Oczywiście, starając się o duży kredyt, na przykład kredyt hipoteczny czy też kredyt na zakup domu, mieszkania, samochodu, wiemy, że musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na zakończenie procedury. Jednak bywają sytuacje, że nie ma czasu na czekanie bo pieniądze potrzebne są już. W sytuacjach kryzysowych są na szczęście jeszcze serwisy pożyczkowe i tutaj właśnie skierować się powinien klient, który na szybko potrzebuje pożyczki.

Dowiedz się więcej na wybieramwonga.pl

Zalety pożyczania pieniędzy od serwisów pożyczkowych

Jeszcze jakiś czas temu serwisy pożyczkowe i ich działalność spotykały się z ostrą krytyką. Nie podobała się forma ich działania, wysokie koszty pożyczek, można śmiało powiedzieć, że palcami wytykano osoby, o których wiedziano, że korzystają z usług takich firm. Od razu takiej osobie przyklejano metkę kogoś nieuczciwego, komu bank nie chce pożyczyć pieniędzy i w związku z tym musi szukać ratunku w jakiejś podejrzanej firmie. Na szczęście sytuacja się zmieniła, wiele działających dzisiaj serwisów pożyczkowych cieszy się nie tylko rosnącą popularnością, ale i dobrą opinią wśród klientów i ekspertów oceniających tego rodzaju usługi. Przykładem takiego właśnie serwisu jest firma Wonga. Przywędrowała do nas z Wielkiej Brytanii, a jej usługi znane są już w wielu krajach świata. Pożyczki Wonga to pożyczki krótkoterminowe, udzielane szybko i bez zbędnych formalności. Niewątpliwą zaletą serwisu jest wspomniana szybkość. Składasz wniosek pożyczkowy przez Internet, dostajesz decyzję pożyczkową, a następnie w ciągu kwadransa masz pieniądze na koncie. Minimum formalności – oto kolejny atut. Nie ma tu stosu papierów, donoszenia kolejnych zaświadczeń, błagania znajomych by zechcieli poręczyć za nas w banku. Wystarczy tylko i wyłącznie dowód osobisty i cała sprawa załatwiona. Wonga pożycza na maksymalnie długi okres spłaty, 60 dni, spłatę w razie potrzeby można przedłużyć trzykrotnie, oczywiście za opłatą. Klient wie o wszystkim od początku, nie ma tu ukrytych kosztów ani dziwnych opłat, które pojawiają się w trakcie obowiązywania umowy. Wszystko jest jasne, przejrzyste, firma Wonga gra po prostu fair. Posłużyliśmy się przykładem Wonga, co nie oznacza oczywiście, że wszystkie firmy pożyczkowe działają na identycznych jak ona zasadach. Czytając jednak te słowa od razu wiadomo, że firmie Wonga można zaufać, czemu by więc w razie potrzeby nie skorzystać właśnie z jej usług?

Wady pożyczek oferowanych przez serwisy pożyczkowe

Jak już pisaliśmy przy okazji pożyczek bankowych, każdy produkt ma jakieś wady, mają je również pożyczki pozabankowe, które oferują serwisy pożyczkowe. Firmy te starają się pracować nad poprawą swojej oferty, ale i tak zawsze znajdzie się coś, co mogłoby być lepsze, tańsze, szybsze, bardziej atrakcyjne itd. Dotyczy to wszystkich produktów, również pożyczek. Jakie zatem wady mają pożyczki pozabankowe? Otóż po pierwsze, i chyba właśnie na to najbardziej skarżą się klienci, są droższe niż pożyczki bankowe. Taka jest jednak formuła działania tego rodzaju serwisów i nie ma mocnych. Albo ktoś ją akceptuje i korzysta, albo nie akceptuje i idzie po pożyczkę do banku. Jako drugą wadę wymienia się krótki okres spłaty. Nie można pożyczki pozabankowej rozłożyć na lata, po prostu to nie ten produkt. Maksymalny okres spłaty oferuje Wonga – tu mamy aż 60 dni na spłatę pożyczki. Żaden inny serwis pożyczkowy nie daje aż tyle, a stali, rzetelni klienci mogą liczyć w Wonga na atrakcyjne opcje ratalne i dogodne terminy spłaty zobowiązań. Trzecia wada pożyczek pozabankowych to ich wysokość. Klienci twierdzą, że owszem, pożyczkę można dostać szybko i bez zbędnych formalności, ale są to za małe pieniądze. Oczywiście, wszystko zależy od tego, na jaki cel chcemy pożyczyć pieniądze. Zakup auta czy działki budowlanej to nie jest coś, co finansuje się z pożyczek krótkoterminowych udzielanych przez serwisy pożyczkowe. Wonga udziela nowym klientom pożyczki w maksymalnej wysokości 750 zł, a przy kolejnej kwota ta wzrasta do 2500 zł i jest to maksymalna kwota, jaką można od firmy pożyczyć. Niektóre konkurencyjne serwisy dają nieco więcej, oferując jednak krótszy niż Wonga termin spłaty.

Co zatem wybierzesz, drogi kliencie? Dokąd skierujesz swe kroki w potrzebie? Decyzja zawsze należy do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *