Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Mieszkanie dla Młodych – gdzie szukać mieszkań w Warszawie

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

warsaw-698416_640Program Mieszkanie dla Młodych miał zwiększyć dostępność nowych mieszkań dla osób, które nie ukończyły jeszcze 35 lat i nie były posiadaczami innej nieruchomości. I choć początkowo zainteresowanie kredytem hipotecznym, udzielanym w ramach programu MdM nie było zbyt duże, to jednak z każdym kolejnym rokiem zainteresowanie zakupem mieszkania z dopłatą rządową jest coraz większe.

Duży wpływ na ten stan ma fakt, że kredyt hipoteczny zaciągany i spłacany w złotówkach jest najbezpieczniejszą formą kredytowania zakupu nieruchomości. W przypadku zakupu mieszkania w ramach MdM ważna jest również wysokość wkładu własnego, który nie może być wyższy niż 50% wartości kredytowanej nieruchomości, przy czym w ramach programu można kupić mieszkanie o powierzchni do 75 metrów kwadratowych lub dom jednorodzinny o powierzchni mieszkalnej nieprzekraczającej 100 metrów kwadratowych. Limit dotyczący wielkości mieszkania jest podwyższany o 10 metrów kwadratowych, jeśli mieszkanie lub dom jest nabywane przez rodzinę posiadającą co najmniej troje dzieci.

Jeśli chcemy skorzystać z programu MdM to zwrócić należy uwagę na to, że także mieszkania bez pośredników Warszawa oferuje w wielu atrakcyjnych dzielnicach.

Coraz częściej mieszkania, które można kupić korzystając z programu MdM, to mieszkania bez pośredników – Warszawa w ramach programu ma w ofercie nowe mieszkania w wielu poszukiwanych lokalizacjach. Oczywiście niemal tradycyjnie najwięcej nowych mieszkań, które spełniają także wymóg co do ceny za 1 metr kwadratowy powierzchni (w II kwartale 2015 roku limit ten wynosił 6588,30 zł), buduje się na Białołęce i Tarchominie. Te dwie dzielnice dają również największe możliwości co do wyboru dewelopera i układu samego mieszkania.

Jednak także inne dzielnice Warszawy oferują coraz więcej nowych mieszkań, które można kupić w ramach MdM. W tym celu warto przejrzeć oferty deweloperów, którzy budują osiedla na Woli, zwykle w okolicy Ronda Daszyńskiego, ulicy Jana Kazimierza czy ulicy Wolskiej. Bliskie sąsiedztwo ze Śródmieściem oraz możliwość korzystania z oddanej II linii metra sprawiają, że to właśnie Wola coraz chętniej jest wybierana przez przyszłych właścicieli mieszkań. 

Trend związany z dostosowywaniem ceny za metr powierzchni mieszkalnej, jaką oferują deweloperzy, będzie się utrzymywać. To właśnie program MdM pozwala na zakup nieruchomości zwłaszcza przez młodych kredytobiorców, których jest coraz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *