Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Nie łatwa decyzja o przystąpieniu do funduszy inwestycyjnych

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

142168300789684500Fundusze inwestycyjne jako jedna z form zbiorowego lokowania oszczędności jest jedną z najchętniej wybieranych metod na pomnażanie swojego kapitału. Przez wyborem funduszu warto sprawdzić jednak jakie niesie za sobą ryzyko oraz oczekiwane profity.

Na rynku dostępnych jest wiele możliwości lokowania kapitału wśród nich lokaty, giełda papierów wartościowych, a także fundusze inwestycyjne. Popularność tego rozwiązania związana jest głównie z faktem istnienia możliwości inwestycji zarówno w rynek pieniężny, akacji bądź nieruchomości. Preferencje uczestników w tym zakresie zależą głównie od wielkości kapitału oraz skłonności do podejmowania ryzyka. Istotną kwestią jest wybór odpowiedniego Towarzystwa Funduszy oferującego atrakcyjny program inwestycyjny. Najlepsze fundusze inwestycyjne to nie koniecznie te, dające szanse wyższego zysku nie pozostałe, ale także stabilność. Jedną z możliwości jest oszczędzanie na przyszłą emeryturę, tego typu fundusze są długoterminowe i gwarantują przede wszystkim stabilny zysk. Dla osób młodych otwartych na różne możliwości korzystnym wyborem mogą być fundusze agresywnie zarabiające, jednak zawsze pamiętać trzeba o wyższym poziomie ryzyka i ewentualnych rozczarowaniach. Dla każdego klienta inny rodzaj funduszu będzie najbardziej optymalnym. Warto również dokładnie przeanalizować opłaty dodatkowe i prowizje za zarządzaniem kapitałem, zbyt wysokie koszty mogą generować zbyt duże straty. Jeżeli dysponujemy większym kapitałem bardzo ryzykowne może być ulokowanie całości w jeden konkretny fundusz. Godnym rozważenia rozwiązaniem jest inwestycja w udziały funduszy o różnym stopniu ryzyka i horyzoncie czasowym. Daje to możliwość nie tylko zminimalizowania strat, ale także bieżącego korzystania z zysków w przypadku nagłych wydatków i losowych sytuacji. Pomocnym narzędziem są internetowe rankingi z najwyższymi stopami zwrotu oraz bieżące notowania, które można śledzić przed przed podjęciem decyzji o inwestycji. Najlepszym wyznacznikiem opłacalności danego funduszu są opinie jego uczestników, dzięki który zdobyć można cenne informacje.

Przed przystąpieniem do funduszu warto zasięgnąć rady doradcy, aby decyzja przyniosła w przyszłości jak największe korzyści. Jest to metoda zarabiania coraz bardziej popularna, jednak najlepszy doradcą w tym wypadku jest zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *