Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Niższy podatek i wyższa emerytura- zalety oszczędzania na IKZE na przykładzie oferty AXA

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Świadczenia emerytalne wypłacane przez zakład ubezpieczeń społecznych już teraz nie są wystarczające, by pokryć wszystkie potrzeby osoby starszej. A co będzie za 20-30 lat? Coraz więcej Polaków myśli o swojej przyszłości na emeryturze. Zwłaszcza, że wielu ekspertów straszy upadkiem zakładu ubezpieczeń społecznych. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest niski przyrost naturalny, w przyszłości nie będzie miał kto pracować na emerytury obecnych dwudziesto i trzydziestolatków.

IKZE zabezpieczeniem starości

Godna starość, bez konieczności proszenia się dzieci i wnuków albo ośrodków pomocy o pieniądze na leki czy artykuły niezbędne do życia. Oszczędzać na IKZE może każdy, kto ukończył 18 lat bądź osoba, która ma lat 16, pod warunkiem, że zatrudniona jest na umowę o pracę. Oszczędzanie z indywidualnym kontem zabezpieczenia emerytalnego jest bardzo proste. Na przykładzie IKZE w AXA do emerytury możemy zaoszczędzić nawet dodatkowe 460 tys. zł., co oznacza, że miesięcznie AXA będzie dopłacać do emerytury z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych około 3800 zł. Czy życie na emeryturze nie będzie piękne? Pełne możliwości realizacji planów, na które nigdy nie było czasu? Dodatkowe pieniądze to jedna z głównych zalet.

Wcześniejsza renta

Oszczędzając na IKZE w AXA, mamy ochronę na wypadek niezdolności do pracy, w wyniku choroby bądź też wypadku. Zakład ubezpieczeń społecznych wypłaca rentę, jednak są to zazwyczaj tak niskie kwoty, że ciężko z tego przeżyć. AXA zabezpiecza swoich klientów na taka sytuację. W razie niezdolności do pracy, klient otrzymuje prywatną rentę, wypłacaną miesięcznie, ze zgromadzonych przez siebie środków. Najniższa, gwarantowana renta z ZUS to ok 880 zł, AXA w zależności od tego jaki wariant oszczędzania wybierzemy, dołoży miesięcznie od 500 zł do nawet 2000 zł. Wystarczy to na spokojne i bezpieczne życie.

Dziedziczenie oszczędności

Oszczędzanie na IKZE to przede wszystkim bezpieczeństwo gromadzonych środków. W przypadku śmierci właściciela konta, pieniądze dziedziczy rodzina. Spadkobiercy nie zapłacą podatku od spadku. Dziedziczący ma również możliwość przeniesienia zgromadzonych środków na własne konto IKZE, a dzięki temu unika całkowicie płacenia podatku.

IKZE to bezpieczna i pewna przyszłość, Twoja i Twojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *