Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Okresowy przegląd suszarki do rąk

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Zapewnienie bezpieczeństwa w swojej toalecie jest jednym z ważniejszych obowiązków, jakim muszą sprostać zarządcy nieruchomości o charakterze publicznym lub komercyjnym. Toalety są pomieszczeniami o dużym potencjale zagrożenia. Przede wszystkim występuje w nich ryzyko upadku na śliskiej podłodze.

Aby to zminimalizować, stosuje się specjalne rodzaje okładzin, które nawet kiedy są mokre, pozwalają zachować odpowiednią przyczepność obuwia do podłogi. Ale to nie jedyna rzecz, która jeśli zostanie źle dobrana lub nie będzie utrzymywana w sprawności technicznej, będzie mogła wyrządzić problemy. Suszarki do rąk to specjalna grupa produktów, której trzeba poświęcić nieco więcej uwagi. W jakim aspekcie?

Sprawdzaj, czy suszarka do rąk działa jak należy

Wszystkie urządzenie elektryczne, znajdujące się w łazience, powinny pozostawać pod specjalnym nadzorem i muszą być regularnie sprawdzane. Kontrolować należy zarówno prawidłowość ich działania, poziom bezpieczeństwa, jak również ogólny wygląd zewnętrzny. Wszelkie uszkodzenia powinny być natychmiast naprawiane, a jeśli nie jest to możliwe, urządzenie powinno zostać wymienione na nowe. Jak natomiast powinien wyglądać okresowy przegląd suszarki do rąk? Czynność tę należy rozpocząć od przeprowadzenia organoleptycznego testu działania. Należy sprawdzić wzrokowo, czy suszarka do rąk nie ma widocznych śladów uszkodzeń na obudowie zewnętrznej. Kontroli powinien również zostać poddany sposób podłączenia suszarki do instalacji elektrycznej. Upewnić się trzeba, czy kabel zasilający nie nosi śladów uszkodzeń, przetarć, czy na całej swojej długości jest oryginalnie izolowany oraz czy wtyczka pewnie jest wetknięta do gniazdka. Samo gniazdko powinno być na stałe przymocowane do ściany, bez możliwości poruszania się na boki przy najmniejszym dotyku. Jeśli wszystkie te rzeczy wydają się być w porządku, możemy przystąpić do kolejnego etapu testu, czyli sprawdzenia jak suszarka pracuje.

Uruchom suszarkę do testów

Automatyczne suszarki do rąk uruchamiają się samoczynnie, kiedy fotokomórka wykryje ruch. Z uwagi na to, że większość suszarek posiada otwory wylotowe w dolnej części urządzenia, również w tym miejscu zlokalizowane są czujniki ruchu. Wystarczy na moment umieścić pod nim dłoń, a urządzenie powinno natychmiast się załączyć, a z otworów powinno wylecieć ciepłe powietrze. Jeśli to nie następuje, mamy pierwszą potencjalną usterkę. Czym może ona być spowodowana? Najczęściej takim zachowaniom jest winny zabrudzony czujnik fotokomórki. Pracując w warunkach podwyższonej wilgoci, po długim czasie użytkowania i nieregularnym czyszczeniu suszarki może ulec zabrudzeniu. Pierwsze co powinniśmy zrobić, to dokładnie oczyścić obudowę suszarki, pamiętając w tym o fotokomórce. Kiedy czujnik będzie już czysty, możemy ponowić próbę uruchomienia urządzenia. Jeśli urządzenie zostało uruchomione, ale z nawiewów wydostaje się wyłącznie zimne powietrze, przyczyną najpewniej będzie uszkodzona grzałka lub… przestawione pokrętło temperatury. Niektóre suszarki są bowiem wyposażone w możliwość regulacji temperatury suszenia. Zwykle regulacja jest ukryta na tylnej części obudowy, ale czasami ktoś może ją znaleźć i dla żartów przestawić w inne położenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *