Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Popularność wirtualnych sal konferencyjnych rośnie

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Coraz głośniej w mediach i na portalach społecznościowych mówi się na temat funkcjonowania i sprawnego działania branży szkoleniowej. Rozwija się dynamiczne, wprowadza innowacyjne rozwiązania i niekonwencjonalne metody nauczania. Jest zaangażowana w działalność na rzecz kursantów i natychmiast odpowiada na ich potrzeby. Dopasowuje się do indywidualnych sugestii i prywatnych opinii. Nieustannie zadziwia i systematycznie zdobywa zwolenników. Oprócz standardowych rozwiązań od kilku lat proponuje również szkolenia za pośrednictwem internetu (e-learning). Jednak prawdziwych hitem są wirtualne sale konferencyjne. Komu są potrzebne najbardziej? W jaki celu zostały stworzone i czy spełniają swoją pierwotną funkcję?

iStock_000026035664Small

 

W dzisiejszych czasach największym problemem jest brak czasu i masa obowiązków do wykonania. Wielu pracowników wyrabia nadgodziny i próbuje sprostać oczekiwaniom. Niektórzy muszą podróżować po świecie i rozmawiać z kontrahentami, sporadycznie powracają do domu, ze współpracownikami kontaktują się rzadko, nie rozmawiają z szefostwem. Większość spraw i problemów należało załatwiać podczas rozmowy telefonicznej lub korespondencji elektronicznej. Nie zawsze metody te okazywał się skuteczne.

Aczkolwiek dzięki ciągłym odkryciom naukowym i współczesnym technologiom możliwe było stworzenie narzędzia, które zlikwiduje opisane wyżej przeszkody, zagwarantuje wygodę komunikacyjną i możliwość prowadzenia rozmów w czasie rzeczywistym (bez względu na położenie geograficzne i strefę czasową). W tym celu najlepiej rozwinięte firmy szkoleniowe proponują wynajem wirtualnych sal konferencyjnych oraz narzędzia niezbędne do przeprowadzenia spotkania biznesowego. Platforma jest bardzo intuicyjna i odpowiednia dla każdej grupy zawodowej oraz wiekowej. Większość parametrów można ustawiać samodzielnie i decydować o zastosowanych wariantach.

Z usługi korzystają międzynarodowe korporacje lub duże przedsiębiorstwa chętne do rozwoju i inwestowania w przyszłość. Wirtualne sale konferencyjne służą przede wszystkim do rozmów wewnętrznych, gdy rozmowa twarzą w twarz nie jest możliwa. Chodzi przede wszystkim o szkolenia na odległość, narady z pracownikami, wymianę informacji między pracownikami, działami lub placówkami oraz dyscyplinowanie i przekazywanie uwag dotyczących prawidłowego funkcjonowania. Dzięki wykorzystanym metodom obie strony mogą siebie zobaczyć i usłyszeć, rejestrować i odtwarzać zebranie oraz przesyłać pliki i wykorzystywać tablice multimedialne. To doskonałe i przydatne wyjście, ułatwia pracę i relacje w firmie.

Nie powinien zatem dziwić fakt, że tak większość instytucji państwowych i prywatnych wykazuje duże zainteresowanie takim rozwiązaniem. Szczególnie, że koszty korzystania z tylu opcji nie są wcale wygórowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Dodatkowo zapewniają świetne funkcjonowanie i całodobowy kontakt z przedstawicielami handlowymi lub właścicielami dużych firm. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na roaming, wystarczy posiadać połączenie sieciowe (dostępne przede wszystkim w hotelach, restauracjach, punktach handlowych i usługowych) i można cieszyć się wygodą oraz jakością oferowanych usług.


Artykuł przygotowany przez specjalistów firmy http://trainingfields.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *