Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Przedsiębiorstwo w sieci czy stacjonarnie?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Rozwój multimediów i internetu stawia przed początkującymi przedsiębiorcami nowe wyzwania. Przede wszystkim, jaki rodzaj biznesu wybrać, żeby mnożyć zyski oraz osiągać radość z podjętej decyzji. Sklepy na odległość stały się bardzo popularne i coraz częściej wygrywają ze stacjonarnymi i tradycyjnymi firmami. Czy rzeczywiście opłaca się otworzyć firmę w sieci? Które rozwiązanie bardziej się kalkuluje?

Okazuje się, że tendencja wśród młodych właścicieli jest jedna. Stawiają na internet i propozycje, jakie przynosi. W pierwszej kolejności prosty i błyskawiczny kontakt z konsumentami, większa szansa na sukces, mniejsze nakłady finansowe na zbudowanie stanowiska pracy (wystarczy sprzęt komputerowy z dostępem do sieci) oraz prawdopodobieństwo zapełnienia niszy.

Fundamentem sukcesu w internecie jest ciekawy pomysł, właściwe podejście do stworzonej firmy oraz rzetelność i dobra jakość. Oprócz tego przystępne ceny i łatwa komunikacja z właścicielem.

W odniesieniu do biznesów stacjonarnych, które posiadają stałą siedzibę i w tradycyjny sposób oferują swoje działania, również można oczekiwać na zyski. Aczkolwiek dla większości klientów dużym udogodnieniem jest możliwość przeanalizowania towarów w domu, przejrzenia cen oraz podjęcia decyzji o najlepszym wyborze. Ale to nie koniec, ponieważ punkt stacjonarny musi zrobić dużo więcej, żeby skusić zainteresowanego klienta i przekonać go do swojej oferty.

Rynek przedsiębiorców udowadnia, że coraz więcej z nich chce przenieść swoje interesu do sieci lub od momentu otwarcia rozpocząć świadczenie usług w internecie.

Justyna Błahut
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *