Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Różne rodzaje tekturowych oraz papierowych opakowań

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Papier jest jednym z najbardziej eksploatowanych materiałów. Przez to, że jest stosunkowo niedrogi, znalazł swoje szerokie zastosowanie jako opakowania przeróżnych produktów. W zależności od tego, jak delikatny jest artykuł, jego opakowanie powinno charakteryzować się odpowiednią grubością i wytrzymałością. Takim papierowym opakowaniem można nazwać nawet kopertę na listy – tradycyjną bądź bąbelkową. Wszak one też mają za zadanie ochronę tego, co znajduje się w ich środku, choć te tradycyjne przede wszystkim chronią list czy pocztówkę przed oczami osób trzecich, a bąbelkowe nie dopuszczają do potencjalnego zniszczenia czy uszkodzenia przesyłki.

Opakowania na kalendarze – do czego są potrzebne?

Tego rodzaju kartony czy tektury mają bardzo charakterystyczny kształt. Ponieważ kalendarze mają rozmaite rozmiary, najczęściej drukarnia lub punkt, w którym są produkowane według wzoru, tworzą do nich na miejscu odpowiednie koperty. Taki kalendarz zazwyczaj bywa produktem reklamowym, i to reklamy długofalowej – osoba, która zawiesi go na ścianie, będzie na niego zerkała przez cały rok. Dlatego ważne jest, aby dotarł do odbiorcy bez uszkodzeń – kiedy im ulegnie, szansa wykorzystania go spada. Opakowanie, w którym jest kalendarz, można również ozdobić lub podpisać.

Opakowania na płyty cd i dvd – czy to już przeżytek?

Na rynku wciąż są dostępne koperty na płyty. Są to cienkie, papierowe opakowania, wyposażone opcjonalnie w charakterystyczne, foliowe okienko. Można się tylko zastanawiać, czy jest to jednak produkt, na który nadal jest popyt? W dobie powszechnej digitalizacji płyty wychodzą z ogólnego użytku. Jeśli nawet ktoś je jeszcze posiada, to raczej inwestuje w lepsze etui, które może pomieścić więcej płyt i jest przede wszystkim bardziej poręczne. Sytuacje, w których nośnik danych w kopercie jest komuś potrzebny, zdarzają się, choć coraz rzadziej, na przykład podczas oddawania pracy dyplomowej. Niektóre uczelnie wymagają dołączenia płyty z jej elektroniczną wersją, aby można było sprawdzić pracę w programie Plagiat. Płytę w kopercie dostaniemy także odbierając wyniki prześwietlenia w szpitalu. Poza tym dwiema sytuacjami, zastosowanie kopert na płyty wydaje się już przeżytkiem.

Najważniejsze cechy dobrego, praktycznego opakowania to:

  • dostosowanie wymiarów do kalendarza/płyty/książki,
  • wykonanie z odpowiedniego materiału (papieru, tektury),
  • trwałość i wytrzymałość.

Książka w paczce

W czasach, kiedy więcej książek kupuje się przez Internet niż w księgarniach stacjonarnych, należy zadbać o ich bezpieczny transport. Producenci pudełek mają w swoich ofertach specjalne opakowania na książki. Dzięki ich charakterystycznej budowie, tak zwanej owijce, można dopasować rozmiar do wymiarów dowolnego egzemplarza. Minimalizuje się w ten sposób ryzyko obijania się książki o wnętrze kartonu, a zwiększa szanse, że dotrze do odbiorcy w idealnym stanie. A przynajmniej w takim, w jakim wysłał go nadawca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *