Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Rynek nieruchomości na Dolnym Śląsku – w co inwestować?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Dolny Śląsk, a zwłaszcza jego stolica, czyli Wrocław, to miejsce, które przyciąga coraz więcej osób. Z pewnością jest to związane z niezwykłym urokiem tego regionu, wspaniałymi zabytkami i zapierającymi dech w piersi widokami, ale również z ciągłym jego rozwoje. Nowe inwestycje sprawiają, że łatwiej tu o pracę, a standard życia stale się polepsza.

Rynek nieruchomości

W związku z tym, że Dolny Śląsk może się pochwalić tak pozytywnymi zmianami, osoby przybywające do tego miejsca, jak i stali mieszkańcy, coraz chętniej decydują się na zainwestowanie w nieruchomości. Oczywiście nadal największym zainteresowaniem cieszą się mniejsze i większe mieszkania w samym Wrocławiu. W zależności od lokalizacji takiej nieruchomości można ją nabyć po bardzo korzystnych cenach, co przyciąga wielu chętnych.

Podwyższenie się standardu życia licznej grupy mieszkańców Wrocławia spowodował jednak, że rośnie również zainteresowanie zakupem domów. Chodzi tutaj przede wszystkim o nieruchomości położone na przedmieściach Wrocławia, ponieważ taka lokalizacja pozwala na odcięcie się od zgiełku miasta, jednocześnie pozwalając na szybkie dotarcie do jego centrum, gdzie pracuje wiele osób.

Mieszkania

Osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania, z pewnością nie będą zawiedzione, gdyż jak podkreślają deweloperzy, Wrocław jest jednym z tych miast, w którym ceny takich nieruchomości są stabilne i nie wzbudzają przerażenia. Tak naprawdę można tutaj znaleźć mieszkanie niemal na każdą kieszeń, gdyż ich ceny są bardzo zróżnicowane i w dużej mierze zależą od lokalizacji, którą wybierzemy.

Oczywiście inwestorzy mogą wybierać zarówno spośród mieszkań z rynku wtórnego jak i pierwotnego, choć tych pierwszych jest nadal nieco więcej. Z badań wynika, iż są one również nieco tańsze, jednak nie są to bardzo duże różnice. Najwięcej jest oczywiście mieszkań dwu lub trzypokojowych, które są też najczęściej poszukiwane przez osoby zainteresowane zakupem własnego lokum. Warto jednak zaznaczyć, że osoby szukające ładnej kawalerki raczej nie będą miały problemu z jej znalezieniem.

Domy

Dom z ogrodem to marzenie wielu osób, ale nie każdy ma odwagę by je spełnić obawiając się zbyt wysokich kosztów takiej inwestycji. Działający na tym rynku deweloperzy zadbali jednak o to by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego, dlatego warto się rozejrzeć. Najwięcej jest rzecz jasna domów wolnostojących, ale pojawiają się również te w zabudowie bliźniaczej, a nawet domy stworzone na wzór dawnych pałacyków czy dworków.

Inwestorzy mogą również liczyć na spory wybór w kwestii metrażu takiego domu zlokalizowanego w którejkolwiek z miejscowości pod Wrocławiem. Jeśli nie potrzebujemy dużo miejsca, może nam wystarczyć domek o powierzchni 50 metrów kwadratowych z ogrodem, ale bez problemu znajdziemy także nieruchomość, która przekracza sto metrów kwadratowych. Cena takich domów zależy oczywiście nie tylko od metrażu, ale także od standardu czy lokalizacji. Wszystko zależy zatem przede wszystkim od tego jakie mamy potrzeby oraz jak zasobny jest nasz portfel.

Źródło: artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Partner Capital

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *