Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Studia MBA szansą na osobisty rozwój

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Osoby, które w edukacji stawiają na ciągły rozwój i poszerzanie zdobytych już kwalifikacji, powinny zapoznać się z ofertą studiów MBA. To niepowtarzalna szansa na uzyskanie profesjonalnej wiedzy menedżerskiej, która na pewno zostanie wykorzystana w codziennej pracy zawodowej. Czym wyróżniają się studia Master of Business Administration?

Studia MBA są oferowane jedynie przez część polskich uczelni; na ogół są to szkoły wyższe o profilu ekonomicznym lub biznesowym, takie jak Wyższe Szkoły Bankowe. Dlaczego? To prestiżowy kierunek, na którym przedmioty wykładane są przez najlepszych specjalistów aktywnie działających w branży. W ten sposób studenci zyskują pewność, że zaprezentowane rozwiązania będą mogli wdrożyć do własnych firm i przedsiębiorstw.

Studia MBA: studia dla ludzi ambitnych

Warto na samym początku zaznaczyć, że studia MBA są kierowane do ludzi ambitnych. Po pierwsze, muszą to być osoby, które mimo posiadanego wykształcenia i doświadczenia dostrzegają potrzebę dalszej edukacji – kandydaci na studia MBA muszą być już po studiach (w przypadku zwykłego programu MBA  – przynajmniej z tytułem licencjata) oraz posiadać doświadczenie zawodowe (najczęściej od 2 do 3 lat). Oznacza to, że są to zazwyczaj osoby, które mają stabilną pracę i pragną nadal się rozwijać.

Bogaty program studiów MBA oraz ich niezwykły, praktyczny charakter przyciąga jedynie najbardziej pracowitych. Zdobycie upragnionego dyplomu jest możliwe tylko   przy ogromie pracy włożonej w naukę zagadnień i realizację praktycznych zadań.

Wiedza wprost od najlepszych z branży

Uczelnie podejmujące się prowadzenia studiów MBA zatrudniają na ogół najlepszych praktyków, którzy w praktyczny sposób tłumaczą najważniejsze zagadnienia. Charakter prowadzenia zajęć bywa różny; w przypadku Wyższych Szkół Bankowych są to warsztaty, business cases, dyskusje panelowe czy różnego rodzaju symulacje. Ważnym elementem studiów są wizyty w przedsiębiorstwach, które umożliwiają poznanie mechanizmów rządzących największymi firmami. Uczelnie starają się na ogół pozyskać ważnych partnerów (w WSB w Toruniu i Bydgoszczy to na przykład Bank BGŻ), którzy mogliby wspomóc placówki swym doświadczeniem.

Studia MBA – do kogo kierowane?

  • To przede wszystkim studia dla ludzi niezwykle ambitnych, którzy chcą cały czas się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty. Kontakt z praktykami, którzy osiągnęli sukces oraz zdobywanie wiedzy od najlepszych wykładowców pozwala im na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji.
  • Studia MBA to dobry pomysł dla osób, które cenią interaktywne metody zdobywania wiedzy. Praktyczne warsztaty czy business cases to idealne przykłady ulubionych sposobów przekazywania wiedzy na kierunku Master of Business Administration.

Warto pamiętać, że istnieją pewne kryteria formalne – kandydaci na studia MBA muszą posiadać odpowiednie wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Program MBA realizują m.in. Wyższe Szkoły Bankowe, które oferują te studia w siedmiu miastach w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *