Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Umowa z biurem rachunkowych

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Zasadniczo wszystkie przedsiębiorstwa mają własne wyobrażenia współpracy z innymi spółkami czy osobami fizycznymi i wzory umowy. Także biura rachunkowe. Niemniej nie jest obowiązkiem podpisanie jej. Można taką umowę napisać samemu. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach.

Najważniejszym elementem umów są informacje obu zainteresowanych podmiotów. Powinno się zawrzeć w niej dane obu podmiotów porozumienia. Jeśli chodzi o osobę fizyczną to musi to być nazwisko, imię, data urodzenia, adres zamieszkania, numer dowodu tożsamości, numer PESEL i imiona rodziców. Z kolei jeśli zawiera się umowę z przedsiębiorcą konieczne są jeszcze informacje o firmie, takie jak następują: nazwa przedsiębiorstwa, numer NIP, numer w ewidencji działalności gospodarczej. Dobrze też jest dopiąć odpis poświadczenia z katalogu działalności gospodarczej. W przypadku spółek konieczne jest zawarcie w umowie nazwy spółki, lokalizację i podmiotu uprawnionego do reprezentowania.

Kolejnym ważnym aspektem jest skrupulatny opis obszar obowiązków i zobowiązania między stronami. Przykładem może być zatrzymanie tajemnicy służbowej czy obowiązek udzielaniem sobie wszystkich koniecznych wiadomości i dokumentów wskazanych do owocnej współpracy.

Okres trwania porozumienia i wynagrodzenie jest kolejną kwestią, które powinno się zamieścić w kontrakcie.

Konieczne jest szczegółowo opisać czas w jakim układ posiada moc prawną oraz konieczna jest data podpisania umowy. Jeśli chodzi o należności potrzebne jest uważne określenie sumy wynagrodzenia, jego czas i metodę wypłacenia.

Rzecz jasna, każde porozumienie musi być własnoręcznie podpisana na wszystkich jej egzemplarzach.

Im lepiej napisana umowa, tym prostsza powinna być współpraca, wobec tego warto zastanowić się przed podpisaniem każdej umowy.

Paula Honc
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *