Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

VoIP – telefonia dla sektora biznesowego

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Nowe technologie stają się coraz bardziej istotną częścią współczesnego biznesu. I choć trudno mówić o internecie jako o czymś nowym, to niektóre z jego zastosowań z pewnością mogą za takie uchodzić. Jednym z nich jest telefonia VoIP, która stopniowo zdobywa coraz większą popularność, zarówno wśród użytkowników indywidualnych, lecz przede wszystkim w przedsiębiorstwach i małych firmach. Dlaczego?Nowe technologie stają się coraz bardziej istotną częścią współczesnego biznesu. I choć trudno mówić o internecie jako o czymś nowym, to niektóre z jego zastosowań z pewnością mogą za takie uchodzić. Jednym z nich jest telefonia VoIP, która stopniowo zdobywa coraz większą popularność, zarówno wśród użytkowników indywidualnych, lecz przede wszystkim w przedsiębiorstwach i małych firmach. Dlaczego?

Bezkonkurencyjne ceny

Podstawową zaletą telefonii internetowej są niższe koszty użytkowania. Funkcjonowanie sieci na łączach internetowych zamiast na tradycyjnych ISDN wyeliminowało problem drogich połączeń międzynarodowych i doprowadziło do znaczącej obniżki cen telefonów krajowych. Stawki wahające się od kilku groszy za minutę sprawiają, że operatorzy VoIP, tacy jak FCN, mogą śmiało stawać w szranki z dużymi sieciami tradycyjnej telefonii. W zdecydowanej większości zestawieniach planów taryfowych VoIP okazuje się cenowo korzystniejsze, nie tracąc przy tym na jakości połączeń.

Oferta specjalnie dla firm

VoIP jest również narzędziem, które firmy mogą wykorzystać, by rywalizować z o wiele większymi konkurentami. Kreatywne wykorzystanie możliwości internetu pozwala na stworzenie centrali telefonicznej, wyposażonej w szereg dodatkowych usług, które do tej pory były zarezerwowane jedynie dla największych graczy. Oprócz dwóch pakietów abonamentowych FCN 300 i FCN 700, w ofercie FCN znalazło się coś dla wymagających klientów – Wirtualna Centrala. W ramach tego planu taryfowego, klienci mogą skorzystać z Wirtualnego Faksu oraz innych funkcji, które pozwolą na efektywne zwiększenie wydajności.

Łatwy dostęp i mobilność 

Wbrew pozorom dostęp do sieci VoIP jest niezwykle prosty – wystarczy odpowiedni telefon, który może odebrać sygnał IP lub niewielki adapter w postaci bramki IP, który pozwoli na wykonywanie połączeń ze zwykłego aparatu. VoIP jest również prawdziwą rewolucją w branży telefonów stacjonarnych, ponieważ jego jest to sieć „stacjonarna” jedynie z nazwy. Możliwe jest bowiem korzystanie ze swojego numeru telefonicznego za pośrednictwem aplikacji mobilnej ściągniętej na komputer lub smartfona. Przeniesienie numeru od tradycyjnego operatora nie stanowi żadnego problemu, a większością formalności zajmują się pracownicy FCN. Jeżeli uważasz, że twoja firma zasługuje na najlepsze dostępne obecnie usługi telekomunikacyjne – nie ma na co czekać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *