Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

W jaki sposób kłamcy kuszą atrakcjami w internecie?

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Internet to nieskończone źródło wiadomości, miejsce gromadzenia dokumentów z właściwie każdej branży oraz sposób na porozumienia oraz przekazywanie wiadomości. Nie w każdym przypadku jednak sieć prezentuje swoje łagodne oblicze. Często może być używana przez niewłaściwe osoby, które chcą szybko zyskać na niedoświadczonych internautach. Jak uchronić się przed internetowymi kłamcami?

Nieustanni użytkownicy sieci, którzy wiedzą, jakie mechanizmy rządzą w tym świecie, są w stanie wskazać najczęściej powtarzane kłamstwa oraz ogłoszenia. Głównie chodzi o wiadomość o zwycięstwie. Zwykle wiąże się z okrągłymi odwiedzinami na stronie lub losowaniem systemu. Powiadomienie systemowe informuje, że na rachunek bankowy przelana zostanie duża kwota, trzeba jedynie kliknąć.

Konsekwencją kliknięcia jest obowiązek podania swoich danych kontaktowych (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, numer konta bankowego). Jest to początek działania dla oszustów, którzy podszywają się pod ,,szczęśliwego zwycięzcę” i czyszczą z pieniędzy (włamują się na konto).

Innym przykładem może być zarzucanie reklamami o interesujących i dobrych} inwestycjach, korzystnych ofertach bankowych, małym oprocentowaniu i niedużych odsetkach. Zazwyczaj oferty są nie do odrzucenia i zdają się być jedyną w swoim rodzaju i niepowtarzalną okazją. Wynikiem jest lokowanie funduszy w niepewne biznesy i zwykle duże straty.

Dość często na poczcie elektronicznej można spotkać mejle od obcych nadawców, którzy oferują pracę, mają interesujące propozycje, proszą o wsparcie dla chorego dziecka, mówią o wyprzedażach. Osoby, które przejmują się losem innych zwykle wcielają się w działania charytatywne i pomagają doświadczonym przez los. Najczęściej jednak fundusze trafiają na prywatne konto i nie mają nic wspólnego z pomocą niepełnosprawnym.

Justyna Błahut
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *