Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Warszawska giełda podpisała memorandum z giełdą w Mozambiku

Posted on 2

Share this on anywhere you want!

Giełda w Warszawie i giełda w Mozambiku (Bolsa de Valores de Mocambique) zawarły memorandum o kooperacji.

W komunikacie wydanym w tej sprawie zawarto, że celem porozumienia jest rozpoczęcie współpracy między dwoma parkietami. W szczególności, będzie ona polegała na wymianie doświadczeń oraz danych dotyczących rynków kapitałowych w Polsce i Mozambiku, a także pomocy dla przedsiębiorców w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Szef GPW, Adam Maciejewski stwierdził, że w dobie, gdy świat podąża drogą globalizacji rynki kapitałowe mają do tego odpowiednie podejście. Rynki istnieją jednak głównie dla gospodarek. Wyraził nadzieję, że współpraca z mozambicką giełdą ułatwi relacje między przedsiębiorcami z obu krajów.

Z kolei prezes Bolsa de Valores de Mocambique, Anabela Chambuca poinformowała, że giełda w Mozambiku chce brać przykład z najlepszych doświadczeń, aby rozwijać lokalny rynek kapitałowy i wspierać wzrost gospodarczy w kraju. W tym kontekście warszawska giełda stanowi przykład rozwiniętego i pewnego rynku kapitałowego, dlatego też giełda w Mozambiku liczy na mocny sojusz z GPW.

 

Bolsa de Valores de Mocambique istnieje od piętnastu lat. Jest instytucją publiczną, nad którą nadzór sprawuje tamtejsze Ministerstwo Finansów. Giełda w Mozambiku zarządza rynkiem papierów wartościowych zarówno w sektorze handlu, jak i rozliczenia transakcji realizowanych na tym rynku. Na tamtejszej giełdzie notowane są akcje, obligacje skarbowe i korporacyjne, a także krótkoterminowe papiery dłużne i udziały uczestnictwa. Łączna kapitalizacja rynkowa papierów wartościowych notowanych na rynku w Mozambiku wynosi obecnie 1,2 mld dolarów.

Joanna Walerowicz

limetka.pl

2 thoughts on “Warszawska giełda podpisała memorandum z giełdą w Mozambiku

    Pingback: Raty kredytów z dopłatą wzrosną o ponad 30% | Mgeneracja.pl - Portal biznesowo finansowy
    Pingback: Raty kredytów z dopłatą wzrosną o ponad 30% | ProInwestycje.Net | ProInwestycje.Net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *