Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Zakup gotowej spółki to dobry sposób na rozpoczęcie biznesu

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Zakup spółki to bardzo komfortowa metoda na szybkie otwarcie działalności gospodarczej. Mimo że, w państwach zachodnich rynek ten jest dobrze rozwinięty i praktyka ta często stosowana, u nas aktualnie zaczyna wkraczać on w etap dynamicznego rozwoju.

Zakup firmy może być opłacalną inwestycją z powodów racjonalnych, jak i ekonomicznych. W Polsce o kupnie spółki decyduje przede wszystkim chęć jak najszybszej ewidencji działalności gospodarczej w tej formie, ale także motywy strategiczne. Następną przyczyną zakupu gotowych spółek jest możliwość uzyskania dotacji unijnych na rozwinięcie biznesu. Jest to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku, gdy przedsiębiorcy nie zdążyli dopełnić wszystkich formalności i wpisać do rejestru firmy, a chcą skorzystać ze wsparcia funduszy unijnych. Zarejestrowanie firmy w naszym kraju nadal trwa dłużej i jest bardziej problematyczna niż w pozostałych krajach.

Aby zdobyć dotację przedsiębiorca musi spełniać szereg szczegółowych wymagań. O pozyskanie dodatkowych funduszy mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż 24 miesiące, a w niektórych regionach rok. Zakup nowej spółki, odpowiedniej pod względem daty rejestracji, umożliwia więc pozyskanie dotacji przez dłużej istniejące firmy. W niektórych urzędach pozyskanie dofinansowania zależy od lokalizacji siedziby działalności. W takim przypadku rejestracja firmy we właściwym sądzie rejestrowym to jedna metoda na zdobycie funduszy przez przedsiębiorców z innych regionów.

Do zakupu nowej spółki powinno się przygotować i mieć na uwadze kilka ważnych informacji. Przede wszystkim takie spółki nie mogą posiadać żadnych nieprawidłowości prawnych i muszą być objęte pełną rejestracja podatkową być poddanie pełniej rejestracji podatkowej oraz nie mogą mieć nierzetelnej historii gospodarczej. Zatem decyzja o dokonaniu takiej transakcji nie może być pochopna.

Joanna Walerowicz
www.bweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *