Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Zasłony na okna to nie tylko firanki!

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

roletyMiło jest poopalać się na słońcu. Jednak to, co sprawia nam przyjemność podczas wypoczynku, w mieszkaniu może już nie być takie pożądane. Dlatego warto zadbać o odpowiednie zasłony na okna, gwarantujące skuteczne zacienienie pomieszczenia zarówno przed słońcem, jak i ulicznymi lampami w nocy. To również sposób na ukrycie się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów – problem znany nie tylko mieszkańcom bloków, ale również domów jednorodzinnych. Po zmroku, przy zapalonych światłach, widać jak na dłoni absolutnie wszystko, co dzieje się w pomieszczeniu.
Mówiąc o zasłonach na okna, najczęściej myślimy o firankach, które nieźle się sprawdzają w tradycyjnych mieszkaniach, ale już do biura, czy pomieszczeń o nowoczesnym wystroju, mogą nie pasować.  Jakie alternatywne okienne systemy osłonowe warto wziąć pod uwagę?

 

Co wybrać do biura?

W pomieszczeniach biurowych świetnie sprawdzą się folie okienne. W Lublinie i innych dużych miastach, to bardzo popularne rozwiązanie. Folia jest łatwa w montażu, można ją samodzielnie nakleić na szybę i, o ile nie zostanie zdrapana, nie ma potrzeby jej wymiany przez długi czas. Folie okienne działają na zasadzie lustra weneckiego – od zewnątrz są nieprzejrzyste, a od środka zapewniają umiarkowany poziom cienia. Jeśli w biurze nie zachodzi konieczność stosowania stałych zasłon w postaci folii do przyciemnienia szyb, świetnie sprawdzą się również rolety, verticale a także zwykłe żaluzje.

 

Wybór zasłon okiennych dla mieszkań i domów jest jeszcze większy

Tu można zdecydować się na to, co najbardziej będzie pasowało do ogólnego wystroju pomieszczenia. Dobór odpowiedniego systemu, w dużej mierze zależy od indywidualnych gustów. Najpowszechniejsze są rolety i żaluzje, dostępne w różnych kolorach, wzorach i we wszystkich standardowych rozmiarach. Oczywiście zawsze istnieje możliwość wykonania rolet na wymiar. Na duże okna, na przykład balkonowe, idealnie nadadzą się verticale, natomiast plisy umożliwiają zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, bez konieczności zaciemniania całego pokoju. Te ostatnie najlepiej sprawdzają się w oknach, przez które punktowo wpada ostre słońce. Zwolennikom designerskich i niestandardowych zasłon, polecamy prezentujące się naprawdę fantastycznie, maty okienne, wykonane na przykład z bambusa.

Posiadając balkon lub ogród, warto zastanowić się nad montażem markiz, czyli rozwijanych dachów, chroniących od słońca i lekkiego deszczu. Markizy często wykorzystywane są w kawiarenkach z ogródkiem, choć nieraz można je spotkać również w prywatnych domach z tarasem lub balkonem.

Niezależnie od tego na jaki rodzaj zasłony się zdecydujesz, warto sprawdzić oferty różnych producentów i sklepów oferujących rolety, żaluzje, plisy, czy też inne systemy przyciemniania szyb. W Lublinie takich firm jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dopasowanego do własnych potrzeb i gustów.

Autor artykułu: Pogotowie Przeciwsłoneczne – Folie, Rolety, Żaluzje, Verticale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *