Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Zdrowie pod właściwą kontrolą

Posted on 1

Share this on anywhere you want!

Każdy z nas ma zagwarantowane prawo do ochrony zdrowia. Jednak w praktyce jest z tym różnie, najczęściej – źle. Absurdalnie długie terminy do specjalistów czy stanie od świtu w kolejkach, by zarejestrować się do gabinetu to niestety codzienność. Można jednak tego uniknąć.

Alternatywa dla NFZ

 Wszyscy zgodnie twierdzą, że publiczna służba zdrowia jest niedoinwestowana i nie może otoczyć właściwą opieką pacjentów. Obowiązkowe ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia nie zapewnia leczenia na odpowiednim poziomie. Czas zatem przyjąć do wiadomości prawdę: potrzebna jest alternatywa dla państwowego płatnika. Dziś to już nie jest problem, bowiem każdy może zadbać o właściwą opiekę lekarską dla siebie i dla swojej rodziny. Warto tu podkreślić, że koszty nie są wcale duże. Na przykład ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez Signal Iduna można wykupić już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie, w zależności od rodzaju pakietu.

Jak skutecznie wyprzedzić chorobę?

Oczywiście, najlepiej byłoby nie chorować. Wtedy jednak potrzebna jest profilaktyka zdrowotna na dobrym poziomie. W obydwu przypadkach warto zadbać, by nasze zdrowie powierzyć najlepszym lekarzom, nie rezygnując jednocześnie z komfortowych warunków opieki zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to odpowiedź na niedomagania publicznej służby zdrowia. Najlepsze jest to, że w zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych, możemy wybrać różne opcje prywatnej polisy.

Warianty ubezpieczeniowe dla każdego

Wszystkie pakiety oferowane są najczęściej w wariancie indywidualnym albo rodzinnym. Prywatni ubezpieczyciele podchodzą elastycznie do potrzeb klientów, modyfikując sprzedawane polisy. Najtańsze pakiety zazwyczaj obejmują konsultacje lekarzy specjalistów, wybrane badania diagnostyczne i leczenie ambulatoryjne. W droższych wariantach dochodzą jeszcze specjalistyczne zabiegi, diagnostyka obrazowa, szczepienia, a nawet wizyty domowe. Kompleksowe pakiety to także zabiegi wykonywane w szpitalach oraz pobyt w salach o podwyższonym standardzie. To oczywiście tylko ogólnie zasygnalizowane możliwości prywatnych pakietów ubezpieczenia zdrowotnego. Wykupując taką polisę, otrzymujemy niemal natychmiastowy dostęp do opieki lekarskiej w wybranych placówkach medycznych, z którymi nasz ubezpieczyciel ma podpisane stosowne umowy. Nie warto tracić czasu na kolejki do lekarza – zwłaszcza że chodzi tu o nasze zdrowie.

One thought on “Zdrowie pod właściwą kontrolą

    Pingback: Będą zmiany w ordynacji podatkowej w zakresie odwróconego VAT -Portal informacyjny Liners.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *