Limetka.pl – Portal Finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Zegarek – dobra inwestycja na przyszłość

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

indeks787W dzisiejszych czasach można śmiało stwierdzić, że banki nie zachęcają do oszczędzania. Lokaty i konta oszczędnościowe mają bardzo niskie oprocentowanie, więc często ludzie wolą wydać pieniądze niż „pomnażać” je w instytucjach finansowych. Jeśli masz trochę gotówki może warto byłoby pomyśleć o ulokowaniu jej w dobrym zegarku?

Już od dawna wiadomo, że dobra luksusowe są doskonałą lokatą pieniędzy. W czasach, gdy oszczędzanie w bankach nie należy do zbyt opłacalnych znawcy tematu chętnie lokują pieniądze w nieruchomościach, złocie, biżuterii oraz dobrach luksusowych, do których zaliczane są m.in. ekskluzywne zegarki.

Jednakże, aby mądrze zainwestować w zegarki i na tym nie stracić trzeba wiedzieć jakie marki i modele warte są zakupu. Przede wszystkim należy pamiętać, że w przypadku zegarków to nie wysoka cena jest wskaźnikiem wartości wybranego modelu. Jeśli chce się mądrze ulokować pieniądze należy wybierać certyfikowane czasomierze produkowane w niewielkich seriach. Najlepiej wybierać zegarki produkowane przez szwajcarskich zegarmistrzów, ponieważ to właśnie one uzyskują najwyższe ceny na licytacjach. Ponadto należą one również do najlepszych zegarków na świecie.

Poszukując zegarka, który będzie dobrą inwestycją na przyszłość warto zainteresować się takimi markami jak Rolex czy Omega. Firmy produkujące te zegarki mają w swojej ofercie modele, które można używać na co dzień, ale posiadają także serie specjalne dla wybranych klientów. W przypadku Rolexa warto zainteresować się serią Daytona. Modele, które się w niej znajdują wykonane są w dużej części ze złota, zdobione diamentami, a do wykonania pasków wykorzystywana jest skóra krokodyla lub lamparta. Niestety do zakupu zegarka z powyższej serii niezbędne jest posiadanie kilkuset tysięcy złotych. Dla osób, które nie dysponują gotówką w takiej ilości, świetnie nada się zegarek z serii Omega Seamaster Diver  http://www.czaszegarkow.pl/omega-seamaster-diver-c-1_140.html. Zegarki z tej serii charakteryzuje wysoka wodoszczelność, doskonałej jakości stal szlachetna, z której wykonane są elementy poszczególnych zegarków oraz bardzo elegancki wygląd. Jednakże najważniejszym elementem zegarków Omega z tej serii jest doskonałej jakości mechanizm automatyczny posiadający szwajcarski certyfikat potwierdzający jego jakość. Na zakup tego rodzaju zegarka dziś wystarczy nieco ponad 10 tys. złotych.

Kupując ekskluzywne zegarki warto pamiętać, że może to być doskonała lokata pieniędzy. Przeglądając aukcje, na których sprzedawane są luksusowe zegarki można się przekonać, że większość z nich wraz z upływem czasu zyskuje na wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *